• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

• W związku z tym, że 2 kwietnia obchodzić będziemy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, już dziś ogłaszamy OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY dla uczniów ze Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych z całej Polski pt. "Świat widziany na niebiesko."

Szczegóły konkursu, regulamin, formularz - w załączonym linku

Proszę skopiować adres http

• Solidarni z Ukrainą

• Działający w naszym ośrodku Szkolny Klub Wolontariusza, ogłasza zbiórkę niezbędnych artykułów dla osób z Ukrainy uciekających przed wojną. W tym trudnym czasie, oprócz słów wsparcia, nasi sąsiedzi potrzebują podstawowych środków do życia.

W miesiącu marcu prowadzić będziemy zbiórkę takich produktów jak:

- woda

- trwała żywność (np. konserwy, makaron, ryż, cukier, olej, słodycze itp.)

- żywność dla dzieci (soczki, obiadki w słoiczkach, mleko modyfikowane)

- środki opatrunkowe (bandaże, plastry itp.)

- artykuły higieniczne (chusteczki nawilżane, podpaski, pasta do zębów, szczoteczki, mydło, pampersy dla dzieci)

Za każdą rzecz z góry pięknie dziękujemy

Przypominamy adres ośrodka:

SOSW w Strzelcach Kraj.

ul. Kościuszki 28

Wszelkie pytania odnośnie zbiórki prosimy kierować do opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariusza - Pani Agnieszki Gierłowskiej.

• XVII Lubuski Mityng w Łyżwiarstwie Szybkim

• 23 lutego w Gorzowie Wlkp. zawodnicy Klubu ,,Olimp” uczestniczyli w XVII Lubuskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w Łyżwiarstwie Szybkim. Nasi uczniowie startowali na dystansie 111m, 333m, 500m i zajęli następujące miejsca: Julia Kosmala III miejsce (111m), III miejsce (333m); Klaudia Gryczka IV miejsce (111m), V miejsce (333m), Dominika Gawrońska II miejsce (111m), II miejsce (333m), Paweł Dwornik II miejsce (333m), III miejsce (500m). Opiekunami grupy były panie: Katarzyna Trubacz i Katarzyna Halasz.

• Wystawa Fotografii

• 22.02.2022 roku uczniowie naszego Ośrodka wspólnie z p. Agnieszką Chaberko i p. Katarzyną Halasz mieli okazję zobaczyć w strzeleckim spichlerzu wystawę fotografii krajobrazowej p. Rafała Nebelskiego pt.: ,,Aparat w plecaku”.

Na można było podziwiać piękne krajobrazy przyrodnicze, uchwycone okiem doświadczonego fotografa i pasjonata. Wszystkie prace zrobiły na uczniach i nauczycielach ogromne wrażenie.

Warto podkreślić fakt, że uczniowie Naszego Ośrodka często uczestniczą w tego rodzaju wydarzeniach

• Sekcja plastyczna

• W grupach wychowawczych działa sekcja plastyczna.

Na zajęciach wychowankowie wykonują prace różnymi technikami plastycznymi np. malowanie farbami, kredkami, wydzieranka, wyklejanka, prace przestrzenne.

Wykonane prace prezentowane są na bieżąco w holu grup wychowawczych.

Opiekunem sekcji jest p. Agnieszka Suchto.

• "Góra grosza"

• W dniach 17.02.2022 do 17.05.2022 odbędzie się w naszej szkole kolejny raz zbiórka w ramach XXII edycji: „Góra Grosza”.

Akcja „Góra Grosza” organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom, które zajmuje się pomocą dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej. Jej celem jest zebranie funduszy na wsparcie podopiecznych wychowujących się poza własną rodziną (w domach dziecka, rodzinach zastępczych). Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom.

Zbiórka monet będzie prowadzona w świetlicy szkolnej, w podanym wyżej terminie.

Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie:

Zachęcamy do aktywnego udziału!

Akcja w naszej szkole prowadzona jest przez Szkolny Klub Wolontariusza

• "Kreatywne Walentynki"

• Dziś w Naszym ośrodku obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego, czyli wszystkim znane i lubiane WALENTYNKI.

Ten dzień upłynął w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni. Była poczta walentynkowa i wróżby walentynkowe ale największym zainteresowaniem cieszyła się "Foto-budka".

Tegoroczne Walentynki przyniosły wszystkim dużo śmiechu i radości.

Tegoroczne Walentynki zorganizowały nauczycielki: Agnieszka Gierłowska, Magdalena Adamczak, Katarzyna Trubacz.