• Olimpiada Specjalna w Lubsku

     • 23 marca uczniowie z naszego Ośrodka: Martyna Pieluszczak, Maciej Zagozda i Kacper Borecki wzięli udział XVII Lubuskim Mityngu Dnia Treningowego Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Lubsku.

      W Dniu Treningowym nie ma rywalizacji pomiędzy uczestnikami, w tym dniu wszyscy jesteśmy zwycięzcami i każdy zawodnik, który staruje w rozmaitych konkurencjach sportowych otrzymuje medal. Liczy się dobra zabawa, integracja, uśmiech oraz rozpowszechnianie idei Olimpiad specjalnych w regionie lubuskim. Opiekunami grupy byli p. Katarzyna Halasz i p. Dariusz Kamzelski.

     • Kolorowe skarpetki

     • Światowy Dzień Zespołu Downa w Naszym Ośrodku. Na zdjęciach uczniowie klas 1a, 1c i 3b ZET wraz z nauczycielką Panią Moniką Kowal. Było kolorowo, artystycznie i pysznie.

     • Światowy Dzień Zespołu Downa

     • Dziś 21 marca 2022 roku, przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Solidaryzując się z tymi osobami, załóżmy kolorowe skarpetki i obowiązkowo nie do pary.

      Pokażmy, że nie są sami, że stanowimy z nimi jedność. Tym właśnie drobnym gestem każdy może wyrazić swoją solidarność i potrzebę integracji z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21.

      Kolorowe skarpetki nie do pary symbolizują społeczne niedopasowanie, odmienność, zróżnicowanie – wszystko, z czym muszą borykać się osoby dotknięte zespołem Downa na co dzień.

      Nie bez przyczyny dzień ten wyznaczono na 21 marca. Nie tylko jest to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny , który uosabia narodziny nowego życia i narodziny niezwykłych ludzi, ale przede wszystkim odnosi się do samej istoty choroby.

     • I Mistrzostwa Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego w Badmintonie

     • 16 marca odbyły się I Mistrzostwa Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego w Badmintonie. Zawody organizowane były w ramach „LICEALIADY”. Organizatorem turnieju badmintona był Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Strzelcach Krajeńskich oraz Zespół Szkół w Strzelcach Krajeńskich

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach turnieju.

      Wyniki klasyfikacji drużynowej:

      I miejsce – 41 punktów

      Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Strzelcach

      Krajeńskich

      II miejsce – 27 punktów

      Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

      w Strzelcach Krajeńskich

      III miejsce - 22 punkty

      Zespół Szkół w Strzelcach Krajeńskich

      Wyniki indywidualne - chłopcy:

      I miejsce - Jakub Stankiewicz - 13 punktów

      II miejsce - Adam Gołębiewski - 12 punktów

      III miejsce - Maciej Garbol - 8+ punktów

      Wyniki indywidualne - dziewczęta

      I miejsce - Wiktoria Deluga - 14 punktów

      II miejsce - Julia Kosmala - 12 punktów

      III miejsce - Katarzyna Szutkowska - 9 punktów

      Tekst i zdjęcia: Powiat Strzelecko - Drezdenecki.

     • Zajęcia z fotografii cyfrowej

     • Sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości umożliwił dziś uczniom naukę obsługi cyfrowego aparatu fotograficznego.

      Idealną okazją do wykonania sesji zdjęciowej był przypadający dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet. Dzieci z klasy I-II SP z wielką ciekawością uczestniczyły w zajęciach dotyczących fotografii, pod czujnym okiem swojej wychowawczyni Pani Agnieszki Gierłowskiej, której wielkim hobby jest właśnie fotografia. Uczniowie dowiedzieli się, jakie możliwości daje fotografia cyfrowa. Największą radość sprawiała możliwość samodzielnego wykonania zdjęcia koledze lub koleżance. Uczniowie chętnie oglądali zrobione zdjęcia w aparacie fotograficznym i komputerze. Już wkrótce zdjęcia zostaną wywołane i powieszone w klasie. Zajęcia przy użyciu aparatu Canon G9X Mark II , statywu oraz oświetlenia Soft Box przyniosły wszystkim dużo radości i zadowolenia.

      #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

     • Laboratoria Przyszłości

     • Informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Strzelcach Krajeńskich otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł na zakup nowoczesnego sprzętu w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

      „Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Ponadto głównym celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie dla naszego Ośrodka było przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego. Do końca 2021 roku wykorzystano 100% przyznanych środków.

      W ramach otrzymanego wsparcia zakupiono m.in:


      📌Drukarkę 3D FlashForge

      📌Zestaw mikrokontrolerów do kursu Arduino

      📌Stację Lutowniczą HotAir

      📌Statyw

      📌Mikroport z akcesoriami

      📌Oświetlenie do realizacji nagrań SOFT BOX

      📌Gimbal

      📌Aparat kompaktowy CANON Powershot G9X Mark II

      📌Mikrofon kierunkowy Studio Pro

      📌Kuchenkę elektryczną z piekarnikiem elektrycznym

      📌Narzędzia takie jak np. wkrętarka, szlifierka, piła taśmowa

      📌Sprzęt kuchenny taki jak np. garnki, blendery, miksery, opiekacze.

      Zakupiony sprzęt jest i będzie wykorzystywany na zajęciach obowiązkowych i dodatkowych.

      #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #GovTech #MinisterstwoEdukacjiiNauki

     • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

     • Szkolny Koordynator Profilaktyki Wszawicy ogłasza SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY pod hasłem "Czysty, bezpieczny i wesoły chodzę do szkoły".

      W konkursie mogą wziąć wszyscy chętni uczniowie naszego ośrodka.

      Tematyka prac w sposób oczywisty musi nawiązywać profilaktyki wszawicy, do higieny osobistej, dbałości o stan zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem higieny skóry i głowy. Ze względu na trwającą już od 2 lat pandemię koronawirusa, dopuszcza się treści związane z walką przeciw Covid -19.

      Technika prac : płaska - format A3 lub A4 lub przestrzenna (do wyboru) – będą ocenione osobno.

      Każdy uczestnik może oddać tylko 1 pracę. Nie przyjmuje się prac grupowych.

      Prace oceniane będą pod względem: zgodności z tematem, estetyki pracy, pomysłowości.

      Z prac utworzona zostanie wystawa / gazetka. Informacje o wynikach zostaną ogłoszone na stronie szkoły https://soswstrzelce.edupage.org oraz na fb.

      Osoby nagrodzone otrzymają dyplomy i drobne upominki.

      Termin składania prac: 31 marzec 2022 (gabinet 21- u Pani Agnieszki Gierłowskiej).

     • Ogólnopolskie Zawody w Narciarstwie

     • Dwa dni rywalizacji sportowej podczas Ogólnopolskich Zawodów w Narciarstwie ZSS "Sprawni- Razem" w Zakopanem za nami, mamy wiele powodów do radości.

      Kosmala Julia- zajęła 2 miejsce na dystansie 2,5 km oraz 3 miejsce w sprincie na 1 km w kat. dziewcząt młodszych;

      Dominika Gawrońska- zajęła 2 miejsce na dystansie 2,5 km jak również 2 miejsce w sprincie na 1 km w kat. dziewcząt starszych;

      Stanisław Kosiarek- zajął 7 miejsce na 2,5 km oraz 5 w sprincie na 1 km w kat. chłopców młodszych;

      Patryk Łabuńka- 9 miejsce na 2,5 km oraz 7 w sprincie na 1 km w kat. chłopców starszych.

       

      Na tarasie biegowej spotkaliśmy multimedalistkę olimpijską w narciarstwie biegowym Panią Justynę Kowalczyk.

      Jutro wracamy do domu bogatsi o nowe doświadczenia, umiejętności, pełni wrażeń i zmobilizowani do dalszej pracy.

      Trenerzy Katarzyna Waliszewska oraz Marcin Chwalencki wraz z zawodnikami dziękują Panu Staroście Bogusławowi Kierusowi oraz Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski za wsparcie finansowe wyjazdu