• Projekty edukacyjne

• Klasa 1a i 3c SP ZET zaczyna nowy rok szkolny z nowymi zadaniami i z dużą motywacją do pracy. W tym roku uczniowie tej klasy pod okiem Pani Moniki Kowal wezmą udział w 3 projektach edukacyjnych :

1. Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "EMOCJA" edycja 4.

2. Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

3. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Z DARAMI NATURY ŚWIAT NIE JEST PONURY! "

• XV Lubuski turniej badmintona Olimpiad Specjalnych

• 15 września 2021r., Klub ,,Olimp” Strzelce Kraj.-Olimpiady Specjalne Polska Lubuskie działający prężnie przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka wraz z dyrekcją Panią Zofią Dajczak był organizatorem XV Lubuskiego Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Strzelecko – Drezdeneckiego Bogusława Kierusa oraz Burmistrza Strzelec Krajeńskich Mateusza Federa. W zawodach udział wzięli reprezentanci ośrodków z Lubska, Nowej Soli, Strzelec Krajeńskich, Sulechowa, Szprotawy, Żar, Żagania. Na ceremonii otwarcia zaszczycili nas swoją obecnością Paweł Antczak Wicestarosta, Mateusz Feder Burmistrz Strzelec Krajeńskich, Mariusz Kubicki Dyrektor Olimpiad Specjalnych Lubuskie oraz jeden ze sponsorów Jakub Mańdzij.

Po części oficjalnej zaczęliśmy rozgrywki. Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: Wojciech Holland -I miejsce; Tomasz Kosiorek- I miejsce; Katarzyna Szutkowska-I miejsce; Klaudia Gryczka- II miejsce; Piotr Gronowicz-III miejsce. Zarząd Klubu ,,Olimp" p. Katarzyna Halasz i p. Dariusz Kamzelski serdecznie dziękują za pomoc w przygotowaniu imprezy p. Wiolettcie Burdziak dyrektorce Liceum Ogólnokształcącego im. Macieja Rataja w Strzelcach Krajeńskich, sędziom p. Władysławowi Kramowi, Jarosławowi Wali, koleżankom i kolegom z SOSW, wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego im. Macieja Rataja w Strzelcach Kraj., a także sponsorom, dzięki którym impreza była zorganizowana na wysokim poziomie, a zawodnicy otrzymali piękne nagrody. Nasi sponsorzy: p. Mateusz Feder, p. Bogusław Kierus, p. Mariusz Kubicki, p. Jakub Mańdzij, p. Mariusz Ryś, p. Izabela Szczepaniak -Herbet, p. Grzegorz Chmiel, p. Andrzej Przybył, p. Ryszard Świerkowski, p. Zbigniew Bortnowski, p. Ewelina Roćko, p. Sławomir Lubieniecki.

Zdjęcia: Wojciech Olejarz i Patryk Bagiński.

• Kodowanie na dywanie

• Na początku września uczniowie klasy I-II SP przystąpili do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Uczymy dzieci programować" metodą "Kodowanie na dywanie". Pod okiem wychowawczyni Pani Agnieszki Gierłowskiej zrealizowali zadanie z pierwszego scenariusza z elementami kodowania pt. "Miło Was widzieć - wracamy do szkoły". Kodowanie na dywanie, to pomysł na zajęcia, które wspierają holistyczny rozwój dziecka. Na zajęciach prowadzonych według scenariuszy autorki Pani Anny Świć dzieci w wieku wczesnoszkolnym rozwijać będą uniwersalne kompetencje takie jak logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• "Pierwszy dzwonek"

1 września był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2021/2022. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem Pani Dyrektor Zofii Dajczak oraz Pana Starosty Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego Pana Bogusława Kierusa. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych, którzy przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom,  nauczycielom i rodzicom.