• Podsumowanie projektu ,,English Special Days"

     • W bieżącym roku szkolnym od września do czerwca w klasach I-III SP realizowany był Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,English Special Days" pod okiem Moniki Matysiewicz. Celem projektu było rozbudzenie u dzieci zainteresowania j. angielskim poprzez wprowadzenie na lekcjach j. angielskiego scenariuszy zajęć ,,dni nietypowych".

      Założeniem tego przedsięwzięcia było przeprowadzenie minimum 8 zajęć. Z naszymi uczniami zrealizowano ich 11. Dni nietypowe wybrane z kalendarza:

      - dzień kropki

      - dzień zwierząt

      - dzień drzewa

      - dziś dyni

      -mikołajki

      - międzynarodowy dzień pizzy

      - dzień pandy

      - dzień świętego Patryka

      - dzień Żelków

      - dzień marchewki

      - światowy dzień zdrowia.

     • Uroczyste Zakończenie Roku 2021/2022

     • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022 w Naszym Ośrodku rozpoczęło się 24 czerwca godz. 09:15 w sali gimnastycznej.

      Pani Dyrektor Zofia Dajczak powitała serdecznie wszystkich zebranych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych oraz podziękowała wszystkim zebranym za ten mijający rok szkolny.

      Później Nasz Ośrodek odwiedzili goście: Pan Bogusław Kierus - Starosta Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego oraz Pan Roman Cisowski - Dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego w Strzelcach Kraj. Z rąk Pana Starosty i Pana Dyrektora "Nagrodę Starosty" otrzymali uczniowie: Klaudia Gryczka oraz Adam Gołębiewski za szczególne osiągnięcia sportowe i edukacyjne Natomiast Nagrodę Dyrektora SOSW otrzymał uczeń Maciej Zagozda. Gratulujemy!

      W kolejnym punkcie uroczystości Pani Dyrektor Zofia Dajczak oraz Pani Wicedyrektor Dorota Maciaszek wspólnie z wychowawcami klas wręczyły nagrody i dyplomy uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią, otrzymali świadectwo z paskiem lub ukończyli szkołę. Dyplomy i nagrody zostały również wręczone przedszkolakom, które od września rozpoczną swoją przygodę ze szkołą w klasie 1.

      Głos zabrała również uczennica kl. VI Weronika Więcławska, przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, a także uczeń szkoły branżowej Mateusz Szymaniak, którzy podziękowali swoim nauczycielom za trud włożony w ich edukację oraz pożegnali swoich kolegów i koleżanki kończących szkołę.

      W szczególny sposób zostali wyróżnieni wszyscy sportowcy Naszego ośrodka otrzymując od nauczycieli wychowania fizycznego pamiątkowe puchary. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa, dyplomy i upominki z rąk swoich wychowawców w gabinetach lekcyjnych.

      Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji i zasłużonego wypoczynku Do zobaczenia we wrześniu :)

     • Podsumowanie działań sekcji plastycznej

     • W grupach wychowawczych działa sekcja plastyczna. Celem zajęć sekcji było zapoznanie wychowanków z różnymi technikami plastycznymi, doskonalenie sprawności manualnej, rozwijanie wrażliwość i zmysłu estetycznego oraz indywidualnych zdolności twórczych wychowanków. Prace wychowanków na bieżąco prezentowane były w holu grup wychowawczych i gablocie sekcji plastycznej. Poniżej przedstawiamy fotorelację z wykonanych prac w drugim semestrze. Opiekunem sekcji jest p. Agnieszka Suchto. 

     • Konkurs "Niezwykły nastrój mojej okolicy"

     • Wychowankowie grup wychowawczych w maju 2022 roku wzięli udział w XIII Powiatowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Promocji Kultury w Drezdenku pod hasłem "Niezwykły nastrój mojej okolicy". Prace wykonali: Gabriela Jurek, Katarzyna Szutkowska - opiekun p. Małgorzata Kimet; Julia Kosmala - opiekun p. Agnieszka Suchto. Julia zdobyła wyróżnienie. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi dziś 24 czerwca 2022 r. podczas Nocy Świętojańskiej w Parku Kultur Świata w Drezdenku. Serdecznie gratulujemy.

     • Dzień Ojca

     • Wszystkim tatom z okazji Dnia Ojca pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, szczęścia, sukcesów zawodowych i osobistych oraz radości ze swoich pociech.

     • Kółko rzeźbiarskie

     • Kolejne zajęcia z #LaboratoriaPrzyszłości. Sprzęt zakupiony z programu jest wykorzystywany na kółku rzeźbiarskim, prowadzonym pod czujnym okiem nauczycieli Pana Władysława Krama i Pana Marka Płachty.

      Nasi uczniowie pracują na szlifierce taśmowej, wiercą otwory przelotowe w płycie pilśniowej, wykorzystując do tego wiertarko - wkrętarkę akumulatorową. Ponadto nabywają umiejętności w obsłudze piły taśmowej oraz w cięciu listewek na dany wymiar.
      #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

     • I Ogólnopolskie Zawody ZSS "Sprawni Razem"

     • Uczniowie Ośrodka w składzie: Weronika Więcławska, Adam Gołębiewski, Wojciech Holland i Mateusz Szymaniak 11.06.2022 wzięli udział w I Ogólnopolskich Zawodach ZSS " Sprawni- Razem" na Ergometrach Wioślarskich w Grudziądzu. Jest to nowa dyscyplina dla naszych zawodników, w której Weronika spisała się na medal zdobywając I miejsce na dystansie 300m i II miejsce na dystansie 500 m w kategorii dziewcząt grupa młodsza. W specjalnej konkurencji dla trenerów Pan Marcin Chwalencki był niepokonany, zdobywając I miejsce. W trakcie zawodów atrakcją dla zawodników był rejs statkiem po Wiśle. Trenerka Katarzyna Waliszewska była dumna zarówno z zawodników jak i kolegi z pracy z osiągniętych wyników sportowych

     • Wyjście na lody.

     • Dzisiejsze przedpołudnie uczniowie klasy I-II SP (wych. A. Gierłowska) oraz uczniowie klasy V-VI SP ZET (wych. M. Adamczak) spędzili w bardzo przyjemnych okolicznościach.

      Zbliżający się koniec roku szkolnego postanowili uczcić wyjściem na lody. Podczas wyjścia zostały przypomniane zasady zachowania się w miejscach publicznych. Każdy uczeń samodzielnie zamówił swoje ulubione lody.

      Lody były pyszne, a dzień naprawdę udany!

     • Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego

     • 8 czerwca 2022 roku uczniowie klas V-VI ZET i III B SPdP razem z wych. M. Adamczak i K. Trubacz odwiedzili Gospodarstwo Agroturystyczne Ewa i Edward Szczepaniakowie, które, znajduje się na obrzeżach Strzelec Krajeńskich. Celem wycieczki było przybliżenie warunków życia zwierząt hodowlanych, wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt i ich pielęgnacji, umożliwienie kontaktu z ekosystemem pola i łąki, a także kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość przejażdżki bryczką, smażenia kiełbaskek na ognisku, przyglądaniu się poszczególnym zwierzętom i ich zachowaniom, a także w czasie wolnym relaksować się i uczestniczyć w grach i zabawach. To był słoneczny, aktywnie spędzony dzień pełen wrażeń i pozytywnych przeżyć

     • Piknik integracyjny

     • Zawodnicy Klubu ,,Olimp” w składzie: Oliwia Więcławska, Katarzyna Szutkowska, Magdalena Mieczkowska, Klaudia Gryczka, Wojciech Holland, Tomasz Kosiorek, Radosław Kwiatkowski, Piotr Gronowicz, Maciej Zagozda, Wiktor Florjański, Gracjan Naumowicz, Bartłomiej Krzyżaniak, Michał Ankutowicz wraz ze swoimi trenerami p. Katarzyną Halasz i p. Dariuszem Kamzelskim wzięli udział w II Integracyjnym Pikniku ,,Bądź fit”, który odbył się 02.06.2022 w Drzonkowie z okazji Dnia Dziecka.

      Celem pikniku była integracja zawodników Olimpiad Specjalnych mających podobne zainteresowania sportowe i dla których sport jest pasją. Na naszych podopiecznych czekało wiele atrakcji i niespodzianek m. in. strzelnica laserowa, Nordic Walking, zajęcia ruchowe Gymstic, aerobik, urządzenia dmuchane, zajęcia integracyjne, stoisko z pysznymi sokami ze świeżo wyciskanych owoców oraz pyszne ciasta. Młodzież wspaniale się bawiła, spędziła aktywnie czas w miłej atmosferze, nawiązując nowe przyjaźnie. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę i czapeczkę.

      Dziękujemy dyrektorowi Olimpiad Specjalnych p. Mariuszowi Kubickiemu za zaproszenie i organizatorom z Nowej Soli za przygotowanie tak wspaniałej imprezy i prezenty dla uczestników.

     • Projekt "Europa i ja"

     • W tym roku szkolnym od października do maja w klasach I-III SP realizowany był Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Europa i ja". Koordynatorem projektu była Pani Agnieszka Gierłowska. Każda klasa zgłoszona do projektu musiała wykonać minimum 7 z 8 zadań dotyczących wybranego przez siebie kraju europejskiego.

      Przedstawiamy podsumowanie działań wykonanych przez klasę I-II SP, której wychowawcą jest właśnie Pani Agnieszka. Klasa ta przez cały okres projektu poznawała Wielką Brytanię.

      Zapraszamy na "film - prezentację" (film jest bez dźwięku).

     • Dzień Dziecka w Grupach Wychowawczych

     • Samorząd Grup Wychowawczych z okazji Dnia Dziecka zapewnił wczoraj wychowankom atrakcję w postaci pysznych deserów lodowych. Po zakończonym słodkim poczęstunku wychowankowie wspólnie wykonali prace plastyczne, którymi udekorowali tablicę.

      Osoby odpowiedzialne za tę inicjatywę to M. Matysiewicz i K. Kołowrocka przy współpracy z wychowawcami grup A. Najder i M. Jurcz.

     • Dzień Dziecka

     • Wczoraj w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym odbyła się długo wyczekiwana impreza z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia odbyło się szereg atrakcji. Przyjechali do Nas kolejny raz animatorzy z grupy Dzieje Się Dzieje-Animacje/Organizacja imprez Gorzów oraz Pan Jacek Wawrowski WAWFoto studio z foto - budką. Ponadto dzieci i młodzież miały okazję uczestniczyć w grach i zabawach sportowych na boisku wielofunkcyjnym. Tradycyjnie odbył się również grill. Swoją obecnością zaszczycili nas Panowie: Bogusław Kierus - Starosta Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego oraz Paweł Antczak - Wicestarosta, którzy przynieśli dla Naszych podopiecznych torebki pełne słodkości. Podsumowaniem tego dnia było wręczenie nagród uczniom na "Lidera klasy". Wszystkim w tym dniu dopisywał humor oraz dobra zabawa.

      Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten dzień był tak wyjątkowy.

      Osoby odpowiedzialne za tegoroczną imprezę z okazji Dnia Dziecka: Agnieszka Gierłowska, Jacek Kielar, Małgorzata Sopielewska, Katarzyna Trubacz, Katarzyna Waliszewska, Katarzyna Halasz, Marcin Chwalencki, Dariusz Kamzelski, Agnieszka Sprawka, Maria Łabuda, Ewa Szczepaniak, Anna Pawlikowska, Bożena Bojba, Marek Płachta i Władysław Kram.