• Spotkanie

• 13 lipca 2022 Nasz Ośrodek odwiedziła Pani Burmistrz Drezdenka - Karolina Piotrowska oraz Pani kierownik Referatu Oświaty Urszula Kasper. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Tak o Naszej placówce wypowiedziała się na swoim funpage Pani Burmistrz Karolina Piotrowska:

"Dzisiaj wraz z Panią kierownik Referatu Oświaty Urszulą Kasper miałyśmy przyjemność spotkać się z dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Panią Zofią Dajczak. W placówce uczy się około 150 uczniów, w tym 29 z naszej Gminy, a od września do szkoły i przedszkola specjalnego dołączą kolejne dzieci z okolic Drezdenka. Pani dyrektor stoi na czele ponad 60-cio osobowej załogi, z czego aż 50 osób stanowi kadra pedagogiczna.

Wizyta była okazją do poznania bogatej oferty, jaką dla uczniów przygotował Ośrodek w ramach: przedszkola, szkoły podstawowej, szkoły branżowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy.

Pani dyrektor Zofia Dajczak z dumą opowiadała o ostatnich sukcesach sportowych uczniów na olimpiadzie specjalnej, o zaangażowaniu kadry pedagogicznej oraz o stojących przed szkołą wyzwaniach m.in. termomodernizacji! Byłyśmy pod wrażeniem wyposażenia sal dydaktycznych, sportowo-rehabilitacyjnych, pokoju sensorycznego, pracowni garncarskiej, stolarskiej czy gastronomicznej, a także całego obiektu bez barier architektonicznych, gdyż w drezdeneckich szkołach problem braku dostępności dla osób z niepełnosprawnościami pozostaje do rozwiązania.

Dziękujemy za spotkanie!"

Post oryginalny na stronie:

• Wycieczka do Drzonkowa

• Zawodnicy Klubu ,,Olimp” w składzie: Katarzyna Szutkowska, Klaudia Gryczka, Piotr Gronowicz, Maciej Zagozda, Patryk Łabuńka, Wojciech Holland wraz z trenerami p. Katarzyną Halasz i p. Dariuszem Kamzelskim gościli w ostatnich dniach w WOSiR w Drzonkowie. Uczniowie realizowali Voucher pobytowy wygrany na zawodach z koszykówki, ufundowany przez radnych powiatu świebodzińskiego na czele z p. Jolantą Starzewską, która zapewniła nam atrakcje na obiekcie, a mianowicie strzelanie na strzelnicy laserowej, a także naukę jazdy konnej. Zwiedziliśmy również Park Fizyki w Nowej Soli, co było ciekawym doświadczeniem dla naszych podopiecznych i wszyscy się świetnie bawili. Dziękujemy całemu zarządowi Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski za ufundowanie pysznego obiadu.

• Podsumowanie Programu Trzymaj Formę

• W czerwcu został rozstrzygnięty konkurs wiedzy o zdrowiu z programu edukacyjnego ,,Trzymaj formę”, który jest realizowany przez cały rok w naszym Ośrodku. Program realizowany był podczas zajęć obowiązkowych, w trakcie zajęć pozalekcyjnych oraz wyjazdów na zawody sportowe. Głównym celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia, trwała zmiana nawyków żywieniowych i zwiększenie zainteresowania dzieci i młodzieży aktywnością fizyczną. Największą wiedzą wykazali się uczniowie: Weronika Więcławska, Klaudia Tracz, Bartosz Braun, Dawid Bierdek, Paweł Kołodziej. Serdecznie gratulujemy. Koordynatorami programu są p. Katarzyna Halasz i p. Marcin Chwalencki.