Aktualności
Ogólnopolska Akcja "Żonkile"
12.04.2024Już po raz drugi nasz Ośrodek będzie brał udział w ogólnopolskiej Akcji "Żonkile". W tym roku w akcję zaangażowali się uczestnicy kółka historycznego, którzy własnoręcznie przygotowują symboliczne żonkile . Będą je rozdawać w szkole 19 kwietnia - w dniu rocznicy powstania w getcie warszawskim.
Koordynatorką akcji "Żonkile" w naszym Ośrodku jest p. Katarzyna Furmaniak.
Kącik Myśli Pozytywnej
12.04.2024Każdemu z nas zdarza się gorszy dzień, kiedy smutek i przygnębienie oplatają niczym pajęczyna. Nie wiemy, skąd te uczucia przychodzą i jak się ich pozbyć. Czasami wystarczy naprawdę niewiele, aby poprawić komuś nastrój. Drobny gest, uśmiech czy słowa wsparcia potrafią rozgonić smutne myśli i wpuścić jasny promyczek do naszego umysłu. Istnieje mnóstwo inspirujących cytatów, które rozświetlają nasze spojrzenie i budzą pozytywne emocje.
Ekspedycja badawcza nad Jeziorem Górnym - zajęcia terenowe
10.04.2024,,Nadszedł czas, aby zrozumieć, że przyroda bez człowieka będzie istniała, ale człowiek bez przyrody nie” (Arystoteles)
W poniedziałek 08.04.2024r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w wiosennej ,,ekspedycji badawczej''. Wyposażeni w sprzęt optyczny, w postaci lunety, lornetki i lupy, prowadzili przyrodnicze obserwacje, uzupełniając swoją wiedzę na temat gatunków roślin i zwierząt żyjących w pasie przybrzeżnym Jeziora Górnego.
XXVIII Lubuski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych w Gubinie
10.04.202410 kwietnia zawodnicy Klubu ,,Olimp" wzięli udział w XXVIII Lubuskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Gubinie. Nasi uczniowie wywalczyli następujące miejsca:
- Wiktor Florjański-
II miejsce- stylem dowolnym,
II miejsce- stylem grzbietowym;
- Dariusz Sławek-
II miejsce- stylem grzbietowym;
Powiatowy Konkurs Plastyczny
09.04.2024Jakie gatunki zwierząt i roślin występują w Polsce? Które z nich są objęte ochroną? Jak wyglądają? Dowiedz się, sprawdź, zobrazuj i zgłoś pracę do Powiatowego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Nasz Ośrodek.
Prace zgłoszone na konkurs będą oceniane w kategoriach:
- klasy 1 - 3
- klasy 4 - 8
List z przeszłości - wstęp do działań na rzecz środowiska i ekologii
09.04.2024"Drogie koleżanki i koledzy, dzieci i i młodzież z XXI wieku, prosimy Was, abyście potraktowali ten list jako rodzaj przesłania. Wiemy, że wiadomości z odległych czasów odbierane są z przymrużeniem oka, nie do końca serio. Mimo wszystko mamy nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Liczymy na to, że nasze słowa skłonią Was do refleksji i zmotywują do konkretnych działań. Pragniemy zwrócić Waszą uwagę na niezmiernie ważny temat, który w tym miesiącu (kwietniu) szczególnie głośno będzie wybrzmiewać na lekcjach, szkolnych wydarzeniach i w mediach.
Uroczyste wręczenie nagród w Starostwie Powiatowym
04.04.2024Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Strzelcach Kraj. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na "Ozdobę Wielkanocną Starosty".
Cieszymy się, że wielu naszych przedszkolaków i uczniów zostało docenionych i nagrodzonych
Jeszcze raz wielkie brawa dla dzieci, rodziców i nauczycieli
Łączna liczba osób nagrodzonych z Naszego Ośrodka znajduje się w poście - KONKURS NA OZDOBĘ - WYNIKI
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Naszym Ośrodku
03.04.2024Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu często mają trudności z funkcjonowaniem w codziennym życiu. Drażni ich hałas, cisza, czy nawet materiał ubrania. Nie radzą sobie z odczytywaniem emocji innych osób, nie mówią lub mówią bardzo dużo.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
02.04.20242 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007 roku, jako jeden z kilku oficjalnych dni ONZ poświęconych kwestiom zdrowotnym.
Według klasyfikacji ICD-10 autyzm dziecięcy należy do całościowych zaburzeń rozwoju, grupy zaburzeń rozpoczynających się wcześnie w rozwoju dziecka, przejawiających się jakościowymi zaburzeniami komunikacji, interakcji społecznych, zachowań, zainteresowań.
Życzenia Świąteczne
28.03.2024Ogarnięci tą wielką tajemnicą
życzymy Wam wiele radości i dobra.
Niech Ten, który powstał z grobu
wzmocni wiarę, rozpali miłość,
niech stanie się dla Was
źródłem pokoju,
rozumienia i szacunku.Wszystkiego co najlepsze na tę Wielkanoc i wszystkie kolejne dni życzą:
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie
Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Strzelcach Krajeńskich.
Nauka sadzenia roślin w Zespole Rewalidacyjno - Wychowawczym
28.03.2024Uczestnicy Zespołu Rewalidacyjno - Wychowawczego pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Małgorzaty Jurcz zmienili się w ogrodników.
Wspólnie posadzili bratki oraz posiali rzeżuchę, którymi będą mogli udekorować wielkanocny stół.
Wyniki konkursu starosty na
27.03.2024Dziś na stronie Powiat Strzelecko-Drezdenecki ogłoszono wyniki konkursu starosty na „Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną”.
Wśród osób nagrodzonych jest wielu Naszych przedszkolaków i uczniów.
KATEGORIA PRZEDSZKOLE:
WYRÓŻNIENIA: Aleksander Ograbek, Szymon Przybysz Antoni Wróblewski, Agata Krzeszowska, Amelia Seperant – Kijek Dagmara Kopterska, Bartosz Modrzejewski, Emilian Maciejak
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - rozdanie nagród
26.03.2024Dziś w Naszym Ośrodku odbyło się wręczenie nagród i dyplomów uczniom biorącym udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Janusz Korczak-czarodziej naszej wyobraźni”.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy
Nagrody dla uczniów spoza Ośrodka zostaną przesłane pocztą.
Światowy Dzień Wody
26.03.202422 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Powodem ustanowienia święta był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy i, co za tym idzie, konieczność dbania o nie. W tym roku nasz Ośrodek również celebrował to święto.
Wiosenno - wielkanocne pomysły na ciekawe zajęcia plastyczne
26.03.2024Wiosna to pora roku, która od zawsze inspirowała artystów, a najważniejsze wiosenne święto - Wielkanoc - to jeszcze większa porcja pomysłów na piękne, wiosenne prace plastyczne.
Z popularnych wielkanocnych motywów można czerpać garściami na lekcjach.
Na zdjęciach - Zespół klasowy IVb i Va Zet w czasie zajęć rozwijających kreatywność.
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny - Kreatywne Prace Plastyczne
26.03.2024Wychowankowie grup wychowawczych z grupy III i IV kontynuują Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne.
W marcu tematem prac były "Wiosenne kwiaty".
Poniżej przedstawiamy fotogalerie z wykonanych prac. Wychowankowie realizują projekt pod okiem p. Agnieszki Suchto i p. Katarzyny Kołowrockiej.
Wielkanocne warsztaty rękodzielnicze
25.03.2024Uczniowie klasy Ib SPdP wpadli na niebanalny pomysł, by w dniu 25.03.2024r. na jedną ze swoich lekcji zaprosić młodszych kolegów i podzielić się z nimi wiedzą, umiejętnościami i przede wszystkim przedświąteczną, radosną energią.
Idea warsztatów dedykowanych ozdobom wielkanocnym pojawiła się spontanicznie, pod wpływem zajęć, w których uczestniczyli w zeszłym tygodniu.
Wiosenny, wielkanocny stroik z owsa
25.03.2024Zaledwie tydzień temu uczniowie klasy I-II SP zasiali owies wielkanocny, a już dziś mogli wykonać z niego drobny wiosenny stroik, który na pewno wprowadzi wszystkich domowników w wielkanocny nastrój
Jego zrobienie jest bardzo proste – trzeba tylko pamiętać, aby odpowiednio wcześnie na wacie, gazie lub w ziemi zasiać owies. Dla dzieci rosnące niemal „w oczach” roślinki to duża radość!
Zajęcia rękodzielnicze w zespole RW
25.03.2024Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, 22 marca uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych przy pomocy nauczyciela, Pani Małgorzaty Jurcz, wykonali palmy wielkanocne.
Każdy mógł zrobić palmę z bukszpanu, bazi oraz kwiatów z bibuły. Wszystkie wykonane palmy były wyjątkowe, zarówno pod względem kolorystyki, jak i użytych materiałów.
Spotkanie z kuratorem sądowym
25.03.2024Stara łacińska sentencja głosi, że ,,nieznajomość prawa szkodzi”.
Czy to oznacza, że wszyscy powinniśmy znać przepisy prawne? Studiować opasłe księgi prawnicze i kodeks karny cytować z pamięci?
Byłoby to niezwykle trudne zadanie, a efekt raczej mało satysfakcjonujący. Podstawowa wiedza z tego zakresu jest jednak niezbędna w życiu codziennym, w szkole i w pracy. Pozwala na uniknięcie sytuacji, w której nieświadomie robimy coś, co jest niezgodne z prawem. Im wcześniej zaczniemy je rozumieć i przestrzegać, tym lepiej dla nas. W naszym życiu, od samego początku, obowiązują określone zasady i normy. Zapoznajemy się z systemem wartości uniwersalnych dla wszystkich ludzi. Stopniowo zdobywamy tę cenną wiedzę i uczymy się z niej korzystać.
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Piątek 04.04.2025Kalendarz
brak danych