• Konkursy w grupach wychowawczych

12.05.2023

W dniu 09.05.2023r. w grupach wychowawczych zostały ogłoszone wyniki konkursów: ,,Majowe Symbole Narodowe" oraz ,,Dbam i moją planetę Ziemię".

Wszystkie osoby biorące udział w konkursie wykazały się dużym poczuciem patriotyzmu, zaangażowaniem, pomysłem.

Osoby wyróżnione: Radosław Podyma, Klaudia Tracz, Kacper Korczala, Kacper Borecki, Gabriela Jurek, Marek Matuszewski, Oliwia Biros, Katarzyna Szutkowska, Paulina Gruszewska, Tomasz Szymański.

• Konkurs kulinarny

10 maja w naszym Ośrodku odbył się konkurs kulinarny klas szkoły branżowej.

Celem konkursu było rozwijanie umiejętności kulinarnych oraz wiedzy w zakresie sporządzania potraw, podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego jak również integracja uczniów naszej szkoły.

Trzy drużyny walczyły w konkurencjach praktycznych. Ocenie zostały poddane między innymi przebieg procesu wykonania, smak oraz poprawność podania potraw. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

• Bezpieczne bankowanie

05.05.2023

W ramach realizacji projektu „Pytania do Eksperta” w dniu 28 kwietnia 2023 roku w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty pt. „Dlaczego warto zarządzać swoimi oszczędnościami i o co w tym chodzi?” przeprowadzone przez pracowników banku PKO S.A.

Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom klas szkoły branżowej tematu mądrego bankowania, czyli przedsiębiorcze zarządzanie finansami oraz cyberbezpieczeństwo w bankowości.

• Majowe Święta

05.05.2023

W tym roku obchody świąt majowych: Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji Trzeciego Maja, przebiegały w naszej szkole nieco inaczej niż zwykle.

Uczniowie chcąc uczcić tak ważne dla naszej ojczyzny daty, z entuzjazmem wykonywali kotyliony, chorągiewki i prace plastyczne w barwach narodowych Polski. Nauczyciele przygotowali zajęcia, których tematyka odnosiła się do symboli narodowych i historii naszej Ojczyzny.

• Konkurs - EKO SKARBONKA

27.04.2023

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie i wykonania pracy w formie: EKO - SKARBONKI.

Format i technika wykonania dowolna.

Do wykonania prac naleć użyć wyłącznie surowców wtórnych (plastikowe butelki, rolki po papierze, papierowe pudełka, stare gazety itd.)

• Wyjazd do kina

27.04.2023

22 kwietnia to największe międzynarodowe święto ekologiczne- Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie z klasy VI i VII SP pojechali do Multikina w Gorzowie Wlkp., by obejrzeć film pt. ,,Blueback" opowiadający o przyjaźni australijskiej nastolatki z niezwykłą rybą- niebieskim grouperem oraz działaniach związanych z ocaleniem rafy koralowej . Po seansie kinowym uczestnicy wycieczki udali się do restauracji McDonalds. Dodatkową atrakcją w tym dniu był wyjazd do Mini ZOO w Wawrowie, gdzie uczniowie mogli obcować z przyrodą w ciekawym miejscu i obserwować z bliska zwierzęta. Do szkoły wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

• "Igrzyska bez barier" w Warszawie

23.04.2023

Uczniowie z naszego Ośrodka wzięli udział w V edycji ogólnopolskich zawodów ,,Igrzyska bez barier", które odbyły się w dniach 19-21 kwietnia w Warszawie. ,,Igrzyska bez barier" to inicjatywa mająca na celu zachęcanie uczniów do różnych form aktywności sportowej oraz integracji.

Tym razem rywalizacja przebiegała w trzech dyscyplinach sportowych: ścianka wspinaczkowa, sztafeta na basenie 6x25m, boccia. Do Warszawy przybyło 350 zawodników z całej Polski.

• Akcja "Żonkile"

21.04.2023

W środę 19 kwietnia przypadła 80-ta rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

Z tej okazji uczniowie klas V, VI, VII i VIII szkoły podstawowej oraz uczniowie klas I i III szkoły branżowej wzięli udział w ogólnopolskiej Akcji Żonkile, która organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

21.04.2023

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

Już jutro, czyli 22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi

Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Co każdy z nas może zrobić z tej okazji?

• Sportowy sukces Wojtka

20.04.2023

17 kwietnia 2023r. zawodnik Klubu ,,Olimp" Strzelce Krajeńskie Wojciech Holland rozpoczął przygotowania do Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych - Berlin 2023, podczas obozu reprezentacji narodowej w badmintonie, który odbywa się w Zakopanem. Życzymy wielu sukcesów i niezapomnianych wrażeń.

• Łączą nas drzewa

17.04.2023

Dziś grupa naszych uczniów pod opieką Pani Kasi Waliszewskiej i Magdy Adamczak wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „ Łączą nas drzewa”.

Razem z pracownikami Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie przyczyniliśmy się do zwiększenia powierzchni zielonych płuc naszego kraju- sadząc drzewka w Dankowie.

Najpierw profesjonaliści udzielili nam krótkiego instruktażu jak posługiwać się kosturem i jak poprawnie zasadzić sadzonkę , nie zabrakło również ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa i ergonomii w czasie pracy, a później wspólnymi siłami- sadziliśmy las. Na koniec ucztowaliśmy, a nawet otrzymaliśmy od Nadleśnictwa prezenty.

• Wielkanoc 2023

05.04.2023

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

oraz wesołego "Alleluja".

Przypominamy, że wiosenna przerwa świąteczna dla uczniów przypada w dniach:

06 - 11 kwietnia 2023 roku.

• Wyniki konkursu

05.04.2023

Święta tuż tuż, a my mamy dla Was wyniki konkursu organizowanego w ramach programu "Radosny uśmiech, radosna przyszłość", pt. "Piękny uśmiech, zdrowe zęby".

Organizatorzy konkursu przyznali nagrody główne i wyróżnienia. Część osób została nagrodzona już dziś (drobne upominki i dyplomy), do reszty zgłosimy się po świętach.

Poniedziałek 06.05.2024