• Drodzy Uczniowie klasy 8...

Przed Wami niezwykle ważny moment – pierwszy poważny egzamin – egzamin ósmoklasisty.

Trzymamy za Was kciuki i życzymy jak najlepszych wyników.

Niech podczas egzaminu towarzyszy Wam wiara we własne umiejętności.

• Projekt "Spotkanie z kulturą - bliżej muzyki"

• 9 maja gościliśmy w naszym Ośrodku p. Agatę Olejniczak, znakomitą flecistkę, która w ramach projektu ,,Spotkanie z kulturą- bliżej muzyki" spotkała się z naszymi uczniami.

Pani Agata zapoznała młodzież z instrumentem na którym gra, opowiedziała o swojej pasji do muzyki oraz zagrała wspaniały koncert.

Dodatkową atrakcją była muzykoterapia oraz relaksacja przy muzyce, w ktorej z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli nasi uczniowie.

Dziękujemy p. Agacie za przybycie i cudowne doznania muzyczne, a grupom wychowawczym za wspaniały odbiór, pełne skupienie i wspólną zabawę przy muzyce.

Autorami projektu są p. Katarzyna Halasz i p. Dariusz Kamzelski.

• Nasze piękne miasto - zajęcia w plenerze

• W dniu 06.05.2024r. podczas zajęć plenerowych uczniowie Ib SPdP po raz kolejny obejrzeli zabytkowe budowle w naszym mieście i wzbogacili swoją wiedzę na temat historii ich powstania.

Poniższa galeria świetnie obrazuje rezultaty majowego spaceru uliczkami Strzelec Krajeńskich.

Fotografie i prace plastyczne wykonali uczniowie Ib SPdP.

Zajęcia zorganizowała Pani Anita Pytlewska-Filippov.

• Zajęcia porządkowo - gospodarcze w grupach wychowawczych

• Głównym zadaniem Internatu jest pomoc wychowankom w osiągnięciu dojrzałości indywidualnej i społecznej.

Odbywa się to m.in. poprzez wdrażanie do samodzielnego wykonywania określonych prac porządkowo-gospodarczych.

Internat kształtuje bowiem zaradność życiową wychowanków, rozwija samodzielność i przygotowuje do uczestniczenia w życiu społeczeństwa i w przyszłej rodzinie.

Wychowankowie grup wychowawczych na bieżąco uczą się korzystać z podstawowych sprzętów i artykułów gospodarstwa domowego, takich jak: pralka, suszarka czy odkurzacz.

Na zdjęciach podopieczni Pani Katarzyny Kołowrockiej.

• Podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego "Zwierzęta i rośliny chronione w Polsce".

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom za duże zainteresowanie Powiatowym Konkursem Plastycznym, którego organizatorem był nasz Ośrodek.

Dziś pragniemy pokazać nagrodzone i wyróżnione prace naszych laureatów.

Niedługo z tych prac zostanie utworzona wystawa, którą będzie można podziwiać w specjalnie przygotowanych gablotach (przed budynkiem ośrodka).

Nagrody i dyplomy ( w tym dyplomy dla szkół) zostały już przekazane lub wysłane Pocztą Polską do okolicznych placówek.

Szkoły biorące udział w konkursie:

🐻 Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach Krajeńskich

🐻 Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach

🐻 Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie

🐻 Szkoła Podstawowa w Zwierzynie

🐻 Szkoła Podstawowa w Gościmiu

🐻 Szkoła Podstawowa w Tucznie

🐻 Szkoła Podstawowa w Trzebiczu

🐻Szkoła Podstawowa Specjalna w SOSW w Strzelcach Kraj.

Nagrody dla laureatów ufundowało Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski. Gadżety promocyjne pochodzą z Powiat Strzelecko-Drezdenecki. Bardzo dziękujemy za okazane nam wsparcie.

Część nagród pochodzi także z zasobów własnych organizatora.

Nauczycielki Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego odpowiedzialne za konkurs:

🐻Agnieszka Gierłowska

🐻 Anna Najder

🐻 Anita Pytlewska - Filippov

🐻 Katarzyna Furmaniak

Pozostałe prace na naszym profilu na fb.

• 5 maja - Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

• Wczoraj był 5 maja - to Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Ten dzień powinien stać się szczególną okazją do refleksji o sytuacji osób z niepełnosprawnościami w Polsce oraz podejmowanych działaniach mających na celu zapewnienie tym osobom możliwości korzystania z praw i wolności człowieka i obywatela na zasadzie równości z innymi.

To dobra okazja na przemyślenie otaczającej nas rzeczywistości i wyjątkowo uważne wsłuchanie się w postulaty osób z niepełnosprawnościami dotyczące barier, które spotykają w codziennym życiu.

Grafika: www.kochamy.org.pl

• Święta Majowe

• W poniedziałek klasa 5 i 6 ZET z okazji zbliżających się świąt majowych przygotowała gazetkę ścienną oraz flagi. Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w pracę. Przypomnieli sobie wiadomości dotyczące Święta Pracy, Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja.

Pamiętajmy o wywieszeniu flagi

Wychowawcą klasy jest Pani Ewa Johannsen.

• Ciekawe lekcje historii

• Święto Konstytucji Trzeciego Maja zbliża się wielkimi krokami, dlatego uczniowie klas 4-8 SP i uczniowie klas branżowych w ramach lekcji historii zdobywali i utrwalali wiadomości o tym ważnym wydarzeniu. Zadaniem uczniów było przejście przez jak największą liczbę stacji zadaniowych związanych z konstytucją.

Dodatkowo uczennice klasy 8b SP wcieliły się w rolę detektywów- trafiły do historycznego pokoju zagadek. Ich celem było odnalezienie zaginionej konstytucji, ale żeby to się udało musiały rozwiązywać poszczególne zadania z ukrytych w klasie kopert .

Misja zakończyła się pełnym sukcesem!

Lekcje przeprowadziła Pani Katarzyna Furmaniak.