• Wyniki konkursu

• Zima powolutku się kończy, a my mamy dla Was wyniki konkursu "Bezpieczne ferie".

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy przyznali nagrody i wyróżnienie. Na konkurs wpłynęło łącznie 17 prac.

Nagrody:

- Roksana Karaczun - RW

- Malwina Perzyńska - kl.III SP

- Hubert Bizior - kl. III SP

- Łukasz Marciniak - kl. IV ZET SP

- Kuba Ciesiołkiewicz - kl. IB ZET SP

- Dariusz Staszyński - kl. IB ZET SP

- Julia Ostapiuk - kl. II SPDP

- Klaudia Gryczka - kl. III SPDP

- Martyna Pieluszczak - kl. III SPDP

Wyróżnienie:

- Magdalena Mieczkowska - kl. VI ZET SP

Organizatorami konkursu byli:

- Gabriela Demczur

- Anita Pytlewska - Filippov

- Agnieszka Gierłowska

- Anna Najder

• Walentynki w grupach wychowawczych

• Jak co roku wychowankowie grup wychowawczych obchodzili Dzień Świętego Walentego, zwany popularnie walentynkami. Dnia 16 lutego wspólnie świętowali ten dzień. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wykonali własnoręcznie kartki walentynkowe, które zostały rozdane tego dnia. Nie zabrakło również wspólnych zdjęć i zabawy przy ulubionych utworach muzycznych.

Tego dnia obchodzony był również tłusty czwartek. Tradycja nakazuje w tym dniu skosztować choć jednego pączka. I my również trzymamy się tej tradycji.

• Tłusty Czwartek

• Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku.

Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. W tym roku przypadł on dziś, 16 lutego i stał się doskonałą okazją, by skosztować przepysznych pączków i faworków oraz by wykonać pączki niestandardowe, bo papierowe. Przyznać trzeba, że wyglądają jak prawdziwe!

Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka

Na zdjęciach: uczniowie klas 1-2 SP ZET, 1-3 SP oraz 4-5 SP ZET.

• Bal karnawałowy w klasie I-III SP

• Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła u najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele radości. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiały wcielania się w ulubione postaci. Można było spotkać Spidermana, ratownika medycznego, policjanta, a nawet popularną w ostatnim czasie serialową "Wednesday". Wszystkie stroje dostarczały emocji, budziły zaskoczenie i zachwyt.

Nasi uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.: pokaz mody, tańcu w parach z balonem czy popularne "limbo".

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcy (A. Gierłowska) spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Zresztą zobaczcie sami - zapraszamy do fotogalerii.

• Sekcja plastyczna - podsumowanie semestru

• W grupach wychowawczych działa sekcja plastyczna.

Celem zajęć jest pobudzanie kreatywności, odkrywanie przyjemności tworzenia i cieszenie się uzyskanym efektem. Na zajęciach wychowankowie wykonują prace różnymi technikami plastycznymi.

Wykonane prace prezentowane są na bieżąco w holu grup wychowawczych.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z wykonanych prac w pierwszym semestrze.

Opiekunem sekcji jest p. Agnieszka Suchto.

• Walentynki 2023

• Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i ich opiekunów (Pani M. Adamczak i K.Furmaniak) oraz członków koła fotograficznego (opiekun A. Gierłowska) tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową” oraz walentynkową foto-budkę.

Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanych pudełek. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców.

Nie zabrakło także zdjęć pełnych uśmiechów. Zresztą zobaczcie sami

Zapraszamy na fotorelację z tego miłego dnia.