• Projekt "Europa i ja"

     • W tym roku szkolnym od października do maja w klasach I-III SP realizowany był Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Europa i ja". Koordynatorem projektu była Pani Agnieszka Gierłowska. Każda klasa zgłoszona do projektu musiała wykonać minimum 7 z 8 zadań dotyczących wybranego przez siebie kraju europejskiego.

      Przedstawiamy podsumowanie działań wykonanych przez klasę I-II SP, której wychowawcą jest właśnie Pani Agnieszka. Klasa ta przez cały okres projektu poznawała Wielką Brytanię.

      Zapraszamy na "film - prezentację" (film jest bez dźwięku).

     • Dzień Dziecka w Grupach Wychowawczych

     • Samorząd Grup Wychowawczych z okazji Dnia Dziecka zapewnił wczoraj wychowankom atrakcję w postaci pysznych deserów lodowych. Po zakończonym słodkim poczęstunku wychowankowie wspólnie wykonali prace plastyczne, którymi udekorowali tablicę.

      Osoby odpowiedzialne za tę inicjatywę to M. Matysiewicz i K. Kołowrocka przy współpracy z wychowawcami grup A. Najder i M. Jurcz.

     • Dzień Dziecka

     • Wczoraj w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym odbyła się długo wyczekiwana impreza z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia odbyło się szereg atrakcji. Przyjechali do Nas kolejny raz animatorzy z grupy Dzieje Się Dzieje-Animacje/Organizacja imprez Gorzów oraz Pan Jacek Wawrowski WAWFoto studio z foto - budką. Ponadto dzieci i młodzież miały okazję uczestniczyć w grach i zabawach sportowych na boisku wielofunkcyjnym. Tradycyjnie odbył się również grill. Swoją obecnością zaszczycili nas Panowie: Bogusław Kierus - Starosta Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego oraz Paweł Antczak - Wicestarosta, którzy przynieśli dla Naszych podopiecznych torebki pełne słodkości. Podsumowaniem tego dnia było wręczenie nagród uczniom na "Lidera klasy". Wszystkim w tym dniu dopisywał humor oraz dobra zabawa.

      Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten dzień był tak wyjątkowy.

      Osoby odpowiedzialne za tegoroczną imprezę z okazji Dnia Dziecka: Agnieszka Gierłowska, Jacek Kielar, Małgorzata Sopielewska, Katarzyna Trubacz, Katarzyna Waliszewska, Katarzyna Halasz, Marcin Chwalencki, Dariusz Kamzelski, Agnieszka Sprawka, Maria Łabuda, Ewa Szczepaniak, Anna Pawlikowska, Bożena Bojba, Marek Płachta i Władysław Kram.

     • Podsumowanie "Góry grosza"

     • „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.” - Podsumowanie akcji "Góra grosza".

      Od kilku lat nasza szkoła włącza się w zbiórkę monet. To już XXII edycja „Góry Grosza”, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja w naszej szkole trwała od połowy lutego do połowy maja 2022 roku.

      Nasi uczniowie w tym roku szkolnym zebrali około 12 kg monet na kwotę 167,30 zł. Wszystkie pieniążki z wielkim zapałem segregowali wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz uczniowie z klasy I-II SP. Chociaż kwota wydaje się niewielka, to efekty jakie rozwija akcja są ogromne. Uczniowie biorąc udział w zbiórce uświadamiają sobie, że oddając chociażby jeden grosz, mogą zrealizować wielkie przedsięwzięcie na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

      Wczoraj pieniążki zostały przekazane na rzecz Towarzystwa "Nasz Dom" za pośrednictwem Poczty Polskiej.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

      Koordynator akcji i opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza w szkole: Agnieszka Gierłowska.

     • Dzień Mamy

     • 26 maja to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w kalendarzu. Właśnie wtedy swoje święto obchodzą wszystkie mamy. Przy tak wyjątkowej okazji, pragniemy złożyć życzenia zdrowia, spokoju i zadowolenia ze swoich pociech, wszystkim Mamom.

     • Egzaminy

     • Drodzy ósmoklasiści!

      Każdemu z Was składamy życzenia osiągnięcia jak najlepszych wyników. Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!

      Rodzicom i Opiekunom uczniów klas ósmych życzymy w tych dniach wiele, wiele spokoju i wiary, że młodzież mądrze wykorzysta zdobytą wiedzę i umiejętności.

     • Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

     • W dniach 20-22.05.2022r uczniowie SOSW w Strzelcach Kraj. uczestniczyli w Mistrzostwach Polski ZSS,, Sprawni-Razem " w Krakowie. Uczniowie zajęli następujące miejsca:

      - P. Łabuńka 2 miejsce bieg na 100gr starsza, 4 miejsce skok w dal gr starsza ( do brązowego medalu 3 cm)

      J. Sławek 3 miejsce rzut dyskiem gr starsza, 4 miejsce pchniecie kula

      - D. Gawrońska 3 miejsce skok w dal grupa starsza, 4 miejsce bieg na 200 m gr starsza

      - W. Więcławska - 3 miejsce pchniecie kula gr starsza

      - A. Gołębiewski 4 miejsce skok wzwyż gr starsza, 5 miejsce bieg na 100 m gr starsza

      - S. Kosiorek - 5 miejsce bieg na 100m gr młodsza, 5 miejsce skok w dal grupa młodsza.

      Oprócz rywalizacji sportowej zawodnicy mieli okazję do zwiedzania Starego Miasta w Krakowie oraz Wawelu. Gratulujemy uczniom ich wyników.

     • Lubuskie Regaty Kajakowe

     • 18 maja zawodnicy Klubu ,,Olimp” wzięli udział w Lubuskich Regatach Kajakowych Olimpiad Specjalnych w Nowej Soli i wywalczyli następujące miejsca:

      w kategorii KT-1 na dystansie 200m:

      Piotr Gronowicz - I miejsce;

      Tomasz Kosiorek- II miejsce;

      Stanisław Kosiorek- I miejsce;

      Gracjan Naumowicz- II miejsce;

      Wojciech Holland - III miejsce;

      Radosław Kwiatkowski - IV miejsce;

      W kategorii KT-2 na dystansie 200m:

      Wojciech Holland i Tomasz Kosiorek -I miejsce.

      Serdecznie gratulujemy.

      Trenerami zawodników jest p. Katarzyna Halasz i p. Dariusz Kamzelski. Dziękujemy organizatorom z Nowej Soli za przygotowanie tak wspaniałej imprezy i piękne prezenty dla uczestników.

     • Nagrody rozdane

     • W poprzednim tygodniu udało nam się rozdać nagrody i dyplomy za konkurs "Kodeks patrioty" oraz "Świat widziany na niebiesko". Jedna z nagród została także wysłana pocztą dla uczennicy z OREW Gorzów Wlkp. Oto niektórzy z laureatów.

      Jeszcze raz gratulujemy!

     • Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Plażowej

     • Uczniowski Klub Sportowy „Sprawni- Razem Strzelce Krajeńskie” wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Strzelcach Krajeńskich w dniach 06-08.2022r byli organizatorami Ogólnopolskiego Turnieju w Piłce Siatkowej Plażowej Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni- Razem” w miejscowości Długie.

      Do rozgrywek sportowych zgłoszonych zostało 8 drużyn męskich z całej Polski. Rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”.

      Klasyfikacja generalna wyglądała następująco:

      1. SOSW Strzelce Krajeńskie (lubuskie)

      2. ZSS w Goleniowie (zachodniopomorskie)

      3. SOSW Lublin (lubuskie)

      4. SOSW Pyrzyce (zachodniopomorskie)

      5. SOSW Wschowa (wielkopolskie)

      6. SOSW Elbląg (warmińsko- pomorskie)

      7. ZSS Gdańsk (pomorskie)

      8. SOSW Strzelce Krajeńskie (lubuskie)

      Najlepszym zawodnikiem turnieju został reprezentant Strzelec Krajeńskich Patryk Łabuńka.

      Pozostali członkowie naszej drużyny to: Adam Gołębiewski, Jakub Sławek, Mateusz Szymaniak. Cieszymy się, że po 2 latach przerwy mogliśmy ponownie zorganizować ten Turniej. To już 5 edycja zawodów tej rangi organizowanych przez nas i nasze 2 zwycięstwo, ( 3 razy mieliśmy medal srebrny). Uczestnikom imprezy dopisała świetna pogoda i cudowna atmosfera. W trakcie pobytu zawodnicy mieli możliwość podziwiania urokliwego jeziora Lipie pływając na rowerkach wodnych oraz kajakach.

      Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom dzięki, którym impreza mogła mieć taką oprawę: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Bogusław Kierus- Starostwo Powiatowe w Strzelcach Kraj., Mateusz Feder- Miasto i Gmina Strzelce Kraj., Grzegorz Jankowski- Nadleśnictwo Strzelce Kraj., Grzegorz Rakiej- Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Strzelcach Kraj., Sławomir Szkwir- SKR Strzelce Kraj., Supermarket STOKROTKA- Andrzej Kaczmarczyk, INSTAL-DOM- Sebastian Pietrzykowski

      Ze sportowymi pozdrowieniami - organizatorzy i trenerzy Katarzyna Waliszewska i Marcin Chwalencki.

     • Podsumowanie konkursu plastycznego

     • W Naszym Ośrodku odbył się konkurs plastyczny pt. "Czysty, bezpieczny i wesoły chodzę do szkoły", w ramach prowadzonego Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Wszawicy.

      Oto wyniki:

      1miejsce- Bartłomiej Krzyżaniak i Klaudia Budziszewska

      2 miejsce - Oskar Kłysz

      3 miejsce- Łukasz Marciniak.

      Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie oraz nauczycielom zaangażowanym w konkurs.

      Prace uczniów można obejrzeć na miniwystawie na 1 piętrze.

     • Dzień Godności

     • 5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Święto zostało zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. ubiegłego wieku.

      Celem obchodów tego Dnia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy i wyzwania, z którymi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

      W tym ważnym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną Dniu życzymy nieustannej pogody ducha oraz życzliwości ze strony otoczenia.

      Grafika: www.pfron.org.pl

     • Mityng pływacki Olimpiad Specjalnych w Gubinie

     • 27 kwietnia zawodnicy Klubu ,,Olimp” wzięli udział w XXVI Lubuskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Gubinie i wywalczyli następujące miejsca:

      Dominika Gawrońska- 25m stylem dowolnym -I miejsce; 25m stylem grzbietowym -III miejsce;

      Gracjan Naumowicz- 25m stylem dowolnym – I miejsce;

      Wojciech Holland- 25m stylem dowolnym – II miejsce;

      Wiktor Florjański- 25m stylem dowolnym- I miejsce; 25m stylem grzbietowym – III miejsce

      Na wyróżnienie zasługuje również Stanisław Kosiorek, który dzielnie walczył i pięknie popłynął niestety tym razem bez medalu.

      Nasza drużyna w sztafecie 4x25m stylem dowolnym zajęła V miejsce.

      Opiekunami grupy były p. Katarzyna Halasz i p. Katarzyna Trubacz. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy zaprzyjaźnionemu Klubowi w Gubinie za tak profesjonalnie przygotowane zawody.

     • Święta Majowe

     • Przed nami Święta Majowe. Nie zapomnijmy w tym czasie pokazać, że jesteśmy prawdziwymi patriotami. Wywieśmy flagę.

      Symbolami narodowymi Rzeczypospolitej Polskiej są:

      godło – Orzeł Biały w złotej koronie na czerwonym tle

      flaga - barwy biało-czerwone

      hymn – Mazurek Dąbrowskiego.

      Zapisy na temat symboli znajdują się w Konstytucji RP oraz Ustawie o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych.

      Warto obejrzeć film o symbolach narodowych. (źródło filmu: "Bajki dla dzieci" na kanale YouTube https://www.youtube.com/channel/UCf-dvN-mCMPPPzEgKqwdKug )

     • Wyniki konkursu "Kodeks Patrioty"

     • W związku ze zbliżającymi się Świętami Majowymi, w Naszym ośrodku został zorganizowany konkurs plastyczny pt "Kodeks Patrioty". Jest to jeden z etapów projektu "Polska, moja ojczyzna".

      Nagrody i dyplomy zostaną przekazane w następnym tygodniu. Dziękujemy wszystkim za udział.

      Wyniki:

      Przedszkole:

      1 miejsce - Nikola Rzepecka

      2 miejsce - Krystian Szewczyk

      3 miejsce - Klaudia Rowińska i Krystian Sołtysiak

      Klasy I-III

      1 miejsce - Karen Staniewska kl.1

      2 miejsce - Michał Lizurek kl.1

      3 miejsce - Dominik Raźny

      Klasy IV-VIII

      1 miejsce - Katarzyna Szutkowska kl.8

      2 miejsce- Oskar Kłos kl.8

      3 miejsce - Wiktor Nowak kl.4

     • Wyniki konkursu "Mój świat widziany na niebiesko"

     • Powolutku kończy nam się kwiecień, miesiąc autyzmu, zatem pora ogłosić wyniki konkursu plastycznego, zorganizowanego przez Nasz Ośrodek. Zdjęcia prac ukażą się w osobnym poście, natomiast nagrody zostaną przekazane / przesłane w następnym tygodniu.

       

      Kategoria - klasy I-III

      1 miejsce - Łukasz Marciniak, kl.3

      2 miejsce - Hanna Teraźniewska, kl.3

      3 miejsce - Malwina Perzyńska, kl.2

      Kategoria - klasy IV-VIII

      1 miejsce - Katarzyna Szutkowska kl. 8 oraz Wiktor Szpak kl.7

      2 miejsce - Alicja Polewska kl.8 oraz Klaudia Tracz kl.8

      3 miejsce - Julia Kosmala kl.8 oraz Magdalena Mieczkowska kl.5

      Kategoria - Klasy Branżowe i SPDP

      1 miejsce - Mateusz Cierpiał kl.3b

      2 miejsce - Kacper Bogdan kl.3b

      3 miejsce - Dominika Gawrońska kl.2

       

     • Lider Klasy

     • Przypominamy o konkursie na Lidera Klasy, który jest organizowany już po raz drugi i trwa cały rok szkolny.

      Pomysłodawcą oraz fundatorem nagród w konkursie jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski.

      Każdy wychowawca klasy, w porozumieniu z innymi nauczycielami wybierze w maju tzw. "Lidera Klasy". Jest to nagroda dla ucznia pozytywnie wyróżniającego się w roku szkolnym 2021/2022. Kryteria wyboru są dowolne i mają wskazać ucznia, który jest wzorem do naśladowania dla innych. Przyznanie nagród odbędzie się podczas tegorocznych obchodów Dnia Dziecka.

      Powodzenia.

     • Dzień Ziemi

     • Dziś 22 Kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi.

      Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

      Nasi uczniowie wiedzą, że Ziemia to nasz dom, a na ochronie środowiska, każdy tylko zyska.