• Nowoczesne formy gimnastyczne

• 10 zawodników klubu "Olimp Strzelce Kraj." działający przy SOSW w Strzelcach Kraj. regularnie uczestniczy w zajęciach sportowych z Gimnastyki- Nowoczesne Formy Gimnastyczne. Celem zajęć jest:

1. Zwiększenie aktywności ruchowej osób niepełnosprawnych.

2. Kształtowanie zdrowego stylu życia.

3. Rozbudzanie zainteresowań sportowych.

4. Tworzenie alternatywnej formy spędzania czasu osób niepełnosprawnych.

Zajęcia dofinansowane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Państwowego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w ramach zawartej umowy: 2023/0010/0082/Sub.C/D5-SN1/MSa

• 4 października - Światowy Dzień Zwierząt - zbiórka karmy

• Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie dnia 4 października. Cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Szczególnie ciepło więc potraktujcie dziś swoje zwierzątka i zastanówcie się, czy nie możecie pomóc jakiemuś biednemu, poszkodowanemu przez los zwierzakowi.

Data ta nie jest przypadkowa. To właśnie dziś wspominamy św. Franciszka z Asyżu, który w religii chrześcijańskiej uznawany jest za patrona zwierząt i środowiska. W Polsce Światowy Dzień Zwierząt świętujemy od 1993 roku, a 27 października 2006 roku Sejm podjął uchwałę w sprawie święta naszych „braci mniejszych”. Jest to zarówno święto dzikich gatunków, ale również naszych domowych pupili. Mimo, że grono miłośników zwierząt stale rośnie to podejście ludzi do nich wciąż wymaga poprawy. Chomiki, psy, koty – towarzyszą nam na dobre i na złe, często dając więcej niż same otrzymują. Dzisiejsze święto jest dobrą okazją, aby odwdzięczyć się swojemu pupilowi za dostarczanie radości, miłości i szczęścia.

Dlatego - jak co roku - Szkolny Klub Wolontariusza organizuje zbiórkę karmy dla psów i kotów - podopiecznych Stowarzyszenia Arka dla zwierząt

Karmę - zarówno mokrą i suchą zbieramy od dziś do 15 listopada.

Karmę możecie przynosić do gabinetu nr 21.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza - P. Agnieszka Gierłowska i P. Anita Pytlewska Filippov.

Grafika: http://karnickie.info/?p=9742

• Sprzątanie Świata - podsumowanie

• W ciągu kilku ostatnich dni kolejne klasy dołączyły do 30 finału ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Przypominamy, że tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.

Na zdjęciach uczniowie z klas:

- V SP ZET (wych. Anna Najder)

- VII SP ZET (zajęcia rozwijające kreatywność - prowadząca Magdalena Adamczak)

- IV - V SP (wych. Magdalena Adamczak)

- III SP (wych. Monika Matysiewicz)

• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

• W roku szkolnym 2023/2024 w grupach wychowawczych będzie realizowany Międzynarodowy Projekt Edukacyjny - „Kreatywne Prace Plastyczne".

To już IV edycja tego projektu, który wspiera rozwój kreatywności u naszych wychowanków. Pragniemy przypomnieć, że w roku poprzednim również realizowaliśmy ten projekt i był on dobrze odebrany przez naszych podopiecznych.

Projekt potrwa od 14 września 2023 roku do 14 maja 2024roku.

Głównym celem projektu jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki i wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności uczestników poprzez różnorodne działania plastyczne.

Projekt realizowany będzie w grupie III - wychowawca p. Agnieszka Suchto i w grupie IV - wychowawca p. Katarzyna Kołowrocka.

Co miesiąc będziemy przedstawiać fotorelację z wykonanych prac. Poniżej prezentujemy fotorelację z prac wykonanych we wrześniu techniką „mokre w mokrym”.

• Koło historyczne - kolejne spotkanie

• Koło historyczne "Zagraj w historię" spotkało się wczoraj po raz drugi. Uczniowie tym razem doskonalili swoje umiejętności strategiczne podczas rozgrywki w popularną grę "Monopoly". Oczywiście nie zabrakło poznawania historii - ponieważ była to wersja gry pn. "Warszawa - dwudziestolecie międzywojenne". Dzięki temu kółkowicze przenieśli się w czasie o niemal 100 lat i przyjrzeli się obiektom przedstawiajacym wybrane warszawskie biurowce, gmachy użyteczności publicznej, szkoły wyższe i instytucje naukowe oraz modernizowany w latach 30. XX wieku transport. Gra (jak i warszawska architektura) zafascynowała uczniów i wzbudziła wiele pozytywnych emocji.

• Dzień Chłopaka

• Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W naszej szkole świętowanie Dnia Chłopaka na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych. Dziewczyny składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy.

Wszystkim chłopakom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

Na zdjęciach obchody "Dzień Chłopaka" w klasie IV i V SP - wychowawca P. Magdalena Adamczak