• Witamy na naszej stronie
   • Witamy w serwisie internetowym Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Strzelcach Krajeńskich.
  • Aktualności

     • "Góra grosza"

      17.02.2022

      W dniach 17.02.2022 do 17.05.2022 odbędzie się w naszej szkole kolejny raz zbiórka w ramach XXII edycji: „Góra Grosza”.

      Akcja „Góra Grosza” organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom, które zajmuje się pomocą dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej. Jej celem jest zebranie funduszy na wsparcie podopiecznych wychowujących się poza własną rodziną (w domach dziecka, rodzinach zastępczych). Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom.

     • "Kreatywne Walentynki"

      14.02.2022

      Dziś w Naszym ośrodku obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego, czyli wszystkim znane i lubiane WALENTYNKI.

      Ten dzień upłynął w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni. Była poczta walentynkowa i wróżby walentynkowe ale największym zainteresowaniem cieszyła się "Foto-budka".

      Tegoroczne Walentynki przyniosły wszystkim dużo śmiechu i radości.

    • Nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów
     • Nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów

      27.01.2022

      UWAGA. WAŻNY KOMUNIKAT

      Dyrektor SOSW w Strzelcach Krajeńskich uprzejmie informuje, że w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych (Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19) w dniach od 31.01.2022 do 27.02.2022 nauka w naszym ośrodku odbywać się będzie dla wszystkich uczniów w trybie stacjonarnym i będzie realizowana w reżimie sanitarnym przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wszystkie osoby przebywające w szkole zobowiązane są do zakrywania usta i nosa w przestrzeniach wspólnych.

     • Życzenia świąteczne

      22.12.2021

      Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
      i wyciągniesz do niego rękę,
      zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.

      Zawsze, ilekroć milkniesz, by wysłuchać innych,
      zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym,
      zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.

      Niech radość z narodzenia Zbawiciela
      towarzyszy Wam w tę Wigilijną Noc,
      i dalej, każdego dnia w Nowym 2022 Roku.

     • Zdalne nauczanie

      16.12.2021

      Informujemy, że zajęcia dydaktyczne dla wszystkich klas szkoły podstawowej, szkoły branżowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy w Ośrodku w okresie od 20 grudnia 2021 roku do 09 stycznia 2022 roku będą odbywały się w trybie zdalnym.

      Przypominamy, że nauczanie zdalne odbywać się będzie na platformie edukacyjnej G - Suite.

     • Promesa

      13.12.2021

      Zofia Dajczak jako Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. J. Korczaka w Strzelcach Krajeńskich wyraża zgodę na wykonywanie przez "POMAGAM" USŁUGI PIELĘGNIARSKIE SPÓŁKA JAWNA KRYSTYNA BULWAN, SYLWIA WROTECKA szczepień ochronnych przy użyciu szczepionki Covid - 19 w gabinecie medycznym zlokalizowanym na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. J.Korczaka w Strzelcach Krajeńskich dla wszystkich osób uprawnionych zgodnie z treścią rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 31 grudnia 2020 r. w sprawie metody zapobiegania COVID - 19.

     • Zbiórka karmy - podsumowanie akcji

      10.12.2021

      ZBIÓRKA KARMY - PODSUMOWANIE AKCJI

      W naszym Ośrodku na przełomie października i listopada zorganizowana została zbiórka karmy dla podopiecznych Organizacji Społecznej Arka dla zwierząt pt. "Przynieś karmę dla zwierzaka". Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu porzuconych i niechcianych zwierząt, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w zbiórce karmy i innych potrzebnych akcesoriów. Organizatorem i koordynatorem akcji była Pani Agnieszka Gierłowska, która obecnie jest koordynatorem Szkolnego Klubu Wolontariusza w SOSW Strzelce Kraj.

     • Najpiękniejsza Ozdoba Bożonarodzeniowa

      10.12.2021

      Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny uczniowie Naszego Ośrodka wzięli udział w konkursie plastycznym Starosty Strzelecko - Drezdeneckiego na "Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową". Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów, a także umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

     • Międzynarodowy Projekt "Emocja"

      10.12.2021

      Międzynarodowy Projekt "Emocja" w Naszym Ośrodku prowadzi także Pani Monika Matysiewicz. W ostatnim czasie przeprowadziła z III grupą wychowawczą dwa moduły - "Kreatywność" i "Wyobraźnia".

      Grupa wykazała się dużym zaangażowaniem i kreatywnością podczas realizacji wszystkich zagadnień. Według młodzieży biorącej udział w projekcie najprzyjemniejsze okazały się być zadania polegające na kodowaniu oraz spisywaniu swoich marzeń. Wychowankowie aktywnie brali udział w dyskusji kierowanej.

     • Mikołajki

      10.12.2021

      Mimo, że nie udało nam się kolejny raz zorganizować tradycyjnej „Imprezy Mikołajkowej”, dzięki Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski (działającym przy SOSW) oraz zaangażowaniu kilku osób wszyscy nasi podopieczni otrzymali paczki ze słodyczami.

      Mikołaj, w towarzystwie dwóch Śnieżynek, wręczał paczki zachowując zasady reżimu sanitarnego.

     • "Igrzyska Bez Barier" - II edycja

      10.12.2021

      Otwartość, empatia i radość - taki był weekend 2-5.12.2021 podczas Igrzysk Bez Barier (Gdańsk), w którym uczestniczyli uczniowie Naszego Ośrodka wraz z opiekunami, P. Katarzyną Halasz i P. Dariuszem Kamzelskim.

      W dniach 2-5 grudnia uczniowie z naszego Ośrodka: Katarzyna Szutkowska, Julia Kosmala, Piotr Gronowicz, Radosław Kwiatkowski, Michał Ankutowicz, Mateusz Szymaniak wraz z opiekunami p. Katarzyną Halasz i p. Dariuszem Kamzelskim wzięli udział w II edycji ,,Igrzyska Bez Barier” organizowanych przez Akademicki Związek Sportowy. II edycja realizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami była tym razem skierowana do uczniów z roczników 2003-2006. Warunkiem uczestnictwa wyżej wymienionej imprezy było obowiązkowe szczepienie przeciw Covid zarówno trenerów jak i zawodników dlatego czuliśmy się bezpieczni. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zachęcanie uczniów do

     • "Andrzejki" w grupach wychowawczych

      10.12.2021

      30 listopada w grupach wychowawczych obchodziliśmy Andrzejki. Celem imprezy była integracja wychowanków oraz przybliżenie tradycji andrzejkowych.

      Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.

     • Konkurs plastyczny "Mój patriotyzm"

      10.12.2021

      Uczniowie Naszej Szkoły w listopadowym czasie wzięli udział w konkursie rzeźbiarsko-plastycznym organizowanym przez Młodzieżową Radę Powiatu pt. "Mój patrioztyzm" z okazji Święta Niepodległości.

      Konkurs był skierowany do wszystkich uczniów ze szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu.

      Nagrodzeni uczniowie z Naszego Ośrodka:

     • Projekt "Daj mi szansę"

      10.12.2021

      Klub ,,Olimp" Olimpiady Specjalne Polska Lubuskie realizuje projekt ,,Daj mi szansę " dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Nasi zawodnicy biorą udział w zajęciach z Koszykówki i Badmintona.

     • Sonda o Polsce

      10.12.2021

      Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu przygotowanego przez uczniów klasy 6b z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

      W filmie udział wzięli: Weronika Więcławska, Klaudia Michalak, Bartek Braun, Marta Ślusarczyk, Amelia Sikora, Miłosz Przemycki, Patrycja Cicha, Paulina Woźniak.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Nasze media społecznościowe

  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 30.01.2023
  • Kalendarz

    brak danych