• Witamy na naszej stronie
   • Witamy w serwisie internetowym Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Strzelcach Krajeńskich.
  • Aktualności

     • Niebieskie zajęcia

      08.04.2022

      W Naszym Ośrodku trwają "niebieskie zajęcia". Każda aktywność jest doskonałą okazją, aby poszerzać wiedzę na temat autyzmu

      Na zdjęciach uczniowie z klas I-III - podopieczni Pani Moniki Kowal i Agnieszki Gierłowskiej.

     • IV Kiermasz Świąteczny

      05.04.2022

      Już niedługo Święta Wielkanocne.

      Z tej okazji w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim w dniach 31.03. i 01.04. odbył się IV Kiermasz Świąteczny.

      Ośrodki Szkolno-Wychowawcze, Zakłady Terapii Zajęciowej i Domy Pomocy Społecznej sprzedawały własnoręcznie wykonane wianki, zające, kurczaczki, pisanki i wszelkiej maści ozdoby. Na kiermaszu nie zabrakło także ozdób z Naszego Ośrodka.

     • XVIII Powiatowa Olimpiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

      04.04.2022

      26 marca 2022 r. w Drezdenku odbyła się XVIII Powiatowa Olimpiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów, rywalizując w konkurencjach sprawnościowych oraz rozgrywając Turniej Piłki Nożnej.

      Pośród 5 drużyn nasza okazała się najlepsza, wygrywając wszystkie mecze. Dodatkowo Miłosz Laskowski odebrał nagrodę za najlepszego zawodnika turnieju. Indywidualne nagrody za zwycięstwo w poszczególnych konkurencjach otrzymały również Katarzyna Szutkowska i Malwina Pyrzyńska. Skład reprezentacji SOSW: Wiktor Florjański, Wojciech Holland, Magdalena Mieczkowska, Marta Kondracka, Miłosz Laskowski, Patrycja Woźniak, Aleksander Jurgowiak, Katarzyna Szutkowska, Michał Ankutowicz, Malwina Perzyńska, Kaja Borenstein, Martyna Pieluszczak. Trenerem zawodników był p. Dariusz Kamzelski. Serdecznie gratulujemy.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      02.04.2022

      Dziś 2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

      Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin.

      Osoby w spektrum autyzmu należą do grup najbardziej narażonych na dyskryminację, przemoc i wykluczenie. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce, w tym dzieci z Naszego Ośrodka.

     • Mistrzostwa Powiatu w Darta

      02.04.2022

      28 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich rozegrano w ramach Licealiady Mistrzostwa Powiatu w Darta.

      Naszą szkołę reprezentowali: Adam Gołębiewski zajmując III miejsce, Patryk Łabuńka II miejsce oraz Tomasz Kosiorek IX miejsce. Największym sukcesem było zdobycie I miejsca w klasyfikacji drużynowej wyprzedzając CKZiU oraz Liceum Ogólnokształcące w Strzelcach Kraj. Opiekunem grupy była p. Katarzyna Waliszewska. Serdecznie gratulujemy.

     • Olimpiada Specjalna w Lubsku

      27.03.2022

      23 marca uczniowie z naszego Ośrodka: Martyna Pieluszczak, Maciej Zagozda i Kacper Borecki wzięli udział XVII Lubuskim Mityngu Dnia Treningowego Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Lubsku.

      W Dniu Treningowym nie ma rywalizacji pomiędzy uczestnikami, w tym dniu wszyscy jesteśmy zwycięzcami i każdy zawodnik, który staruje w rozmaitych konkurencjach sportowych otrzymuje medal. Liczy się dobra zabawa, integracja, uśmiech oraz rozpowszechnianie idei Olimpiad specjalnych w regionie lubuskim. Opiekunami grupy byli p. Katarzyna Halasz i p. Dariusz Kamzelski.

     • Światowy Dzień Zespołu Downa

      21.03.2022

      Dziś 21 marca 2022 roku, przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Solidaryzując się z tymi osobami, załóżmy kolorowe skarpetki i obowiązkowo nie do pary.

      Pokażmy, że nie są sami, że stanowimy z nimi jedność. Tym właśnie drobnym gestem każdy może wyrazić swoją solidarność i potrzebę integracji z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21.

     • Zajęcia z fotografii cyfrowej

      08.03.2022

      Sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości umożliwił dziś uczniom naukę obsługi cyfrowego aparatu fotograficznego.

      Idealną okazją do wykonania sesji zdjęciowej był przypadający dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet. Dzieci z klasy I-II SP z wielką ciekawością uczestniczyły w zajęciach dotyczących fotografii, pod czujnym okiem swojej wychowawczyni Pani Agnieszki Gierłowskiej, której wielkim hobby jest właśnie fotografia. Uczniowie dowiedzieli się, jakie możliwości daje fotografia cyfrowa. Największą radość sprawiała możliwość samodzielnego wykonania zdjęcia koledze lub koleżance. Uczniowie chętnie oglądali zrobione zdjęcia w aparacie fotograficznym i komputerze. Już wkrótce zdjęcia zostaną wywołane i powieszone w klasie. Zajęcia przy użyciu aparatu Canon G9X Mark II , statywu oraz oświetlenia Soft Box przyniosły wszystkim dużo radości i zadowolenia.

     • Laboratoria Przyszłości

      08.03.2022

      Informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Strzelcach Krajeńskich otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł na zakup nowoczesnego sprzętu w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

      „Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Ponadto głównym celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzi

     • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

      06.03.2022

      Szkolny Koordynator Profilaktyki Wszawicy ogłasza SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY pod hasłem "Czysty, bezpieczny i wesoły chodzę do szkoły".

      W konkursie mogą wziąć wszyscy chętni uczniowie naszego ośrodka.

      Tematyka prac w sposób oczywisty musi nawiązywać profilaktyki wszawicy, do higieny osobistej, dbałości o stan zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem higieny skóry i głowy. Ze względu na trwającą już od 2 lat pandemię koronawirusa, dopuszcza się treści związane z walką przeciw Covid -19.

     • Ogólnopolskie Zawody w Narciarstwie

      01.03.2022

      Dwa dni rywalizacji sportowej podczas Ogólnopolskich Zawodów w Narciarstwie ZSS "Sprawni- Razem" w Zakopanem za nami, mamy wiele powodów do radości.

      Kosmala Julia- zajęła 2 miejsce na dystansie 2,5 km oraz 3 miejsce w sprincie na 1 km w kat. dziewcząt młodszych;

      Dominika Gawrońska- zajęła 2 miejsce na dystansie 2,5 km jak również 2 miejsce w sprincie na 1 km w kat. dziewcząt starszych;

     • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

      28.02.2022

      W związku z tym, że 2 kwietnia obchodzić będziemy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, już dziś ogłaszamy OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY dla uczniów ze Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych z całej Polski pt. "Świat widziany na niebiesko."

      Szczegóły konkursu, regulamin, formularz - w załączonym linku

     • Solidarni z Ukrainą

      28.02.2022

      Działający w naszym ośrodku Szkolny Klub Wolontariusza, ogłasza zbiórkę niezbędnych artykułów dla osób z Ukrainy uciekających przed wojną. W tym trudnym czasie, oprócz słów wsparcia, nasi sąsiedzi potrzebują podstawowych środków do życia.

      W miesiącu marcu prowadzić będziemy zbiórkę takich produktów jak:

     • XVII Lubuski Mityng w Łyżwiarstwie Szybkim

      28.02.2022

      23 lutego w Gorzowie Wlkp. zawodnicy Klubu ,,Olimp” uczestniczyli w XVII Lubuskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w Łyżwiarstwie Szybkim. Nasi uczniowie startowali na dystansie 111m, 333m, 500m i zajęli następujące miejsca: Julia Kosmala III miejsce (111m), III miejsce (333m); Klaudia Gryczka IV miejsce (111m), V miejsce (333m), Dominika Gawrońska II miejsce (111m), II miejsce (333m), Paweł Dwornik II miejsce (333m), III miejsce (500m). Opiekunami grupy były panie: Katarzyna Trubacz i Katarzyna Halasz.

     • Wystawa Fotografii

      23.02.2022

      22.02.2022 roku uczniowie naszego Ośrodka wspólnie z p. Agnieszką Chaberko i p. Katarzyną Halasz mieli okazję zobaczyć w strzeleckim spichlerzu wystawę fotografii krajobrazowej p. Rafała Nebelskiego pt.: ,,Aparat w plecaku”.

      Na można było podziwiać piękne krajobrazy przyrodnicze, uchwycone okiem doświadczonego fotografa i pasjonata. Wszystkie prace zrobiły na uczniach i nauczycielach ogromne wrażenie.

     • Sekcja plastyczna

      23.02.2022

      W grupach wychowawczych działa sekcja plastyczna.

      Na zajęciach wychowankowie wykonują prace różnymi technikami plastycznymi np. malowanie farbami, kredkami, wydzieranka, wyklejanka, prace przestrzenne.


      Wykonane prace prezentowane są na bieżąco w holu grup wychowawczych.

      Opiekunem sekcji jest p. Agnieszka Suchto.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Nasze media społecznościowe

  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 30.01.2023
  • Kalendarz

    brak danych