• Witamy na naszej stronie
   • Witamy w serwisie internetowym Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Strzelcach Krajeńskich.
  • Aktualności

     • Akcja - "Sprzątanie świata"

      09.12.2021

      We wrześniu każda klasa miała do wykonania zadania - zbiórkę śmieci w ramach akcji "Sprzątanie świata" oraz celebrowanie tzw. "Dnia Chłopaka". Klasa 1-2 SP (wych. A. Gierłowska) wykonała wzorowo te dwa zadania. Śmieci na boiskach szkolnych było naprawdę sporo! Z okazji Dnia Chłopaka chłopcy z tej klasy otrzymali dyplomy, upominki oraz moc życzeń od swoich koleżanek.

     • Igrzyska Bez Barier

      09.12.2021

      W dniach 24-26 września nasi uczniowie: Weronika Więcławska, Oliwia Więcławska, Kacper Kosiorek, Wojciech Holland, Radosław Kwiatkowski, Paweł Gołębiewski wraz z opiekunami p. Katarzyną Halasz i p. Dariuszem Kamzelskim spędzili aktywnie czas w Warszawie. Nasi zawodnicy wzięli udział w nowym projekcie pod nazwą ,,Igrzyska bez barier” realizowanym przez Akademicki Związek Sportowy, gdzie na obiektach AWF w Warszawie pokazywali swoje umiejętności sportowe podczas ogólnopolskich zawodów dla dzieci z niepełnosprawnościami. Trzydniowe zawody obejmowały rywalizację w trzech dyscyplinach sportowych: lekkoatletyce, tenisie stołowym i bocci. Głównym celem Igrzysk było zachęcenie uczniów do wznowienia aktywności sportowej po długiej pandemicznej przerwie oraz integracja. Impreza była realizowana podczas Europejskiego Tygodnia Sportu. Serdecznie dziękujemy organizatorom, a w szczególności p. Marcie

     • Lubuski Mityng Lekkoatletyczny

      09.12.2021

      22 WRZEŚNIA 2021 r. ZAWODNICY KLUBU ,,OLIMP” UCZESTNICZYLI W LUBUSKIM MITYNGU LEKKOATLETYCZNYM I LUBUSKIM MITYNGU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH OLIMPIAD SPECJALNYCH. NASI UCZNIOWIE ZAJĘLI NASTĘPUJĄCE MIEJSCA:

      WOJCIECH HOLLAND

      • BIEG NA 200m -II MIEJSCE;
      • RZUT OSZCZEPEM - I MIEJSCE.

      OLIWIA WIĘCŁAWSKA

     • XVIII Powiatowa Olimpiada dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych

      09.12.2021

      Dnia 18 września 2021r. w Drezdenku odbyła się XVIII POWIATOWA OLIMPIADA DZIECI, MŁODZIEŻY I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Rywalizowali oni w różnych konkurencjach sprawnościowych oraz rozgrywali mecze piłki nożnej. Po emocjonujących spotkaniach drużyna SOSW 1 zajęła III miejsce, a drużyna SOSW 2 II miejsce. Na zakończenie zmagań sportowych wszyscy uczestnicy udekorowani zostali medalami oraz otrzymali upominki. Skład naszej szczęśliwe drużyny to: Oliwia Więcławska, Weronika Więcławska, Paweł Gołębiewski, Wojciech Holland, Miłosz Laskowski, Marta Kondracka, Martyna Pieluszczak i Wiktor Florjański. Opiekunem drużyny był p. Darek Kamzelski.

     • Projekty edukacyjne

      09.12.2021

      Klasa 1a i 3c SP ZET zaczyna nowy rok szkolny z nowymi zadaniami i z dużą motywacją do pracy. W tym roku uczniowie tej klasy pod okiem Pani Moniki Kowal wezmą udział w 3 projektach edukacyjnych :

      1. Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "EMOCJA" edycja 4.

      2. Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

     • XV Lubuski turniej badmintona Olimpiad Specjalnych

      09.12.2021

      15 września 2021r., Klub ,,Olimp” Strzelce Kraj.-Olimpiady Specjalne Polska Lubuskie działający prężnie przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka wraz z dyrekcją Panią Zofią Dajczak był organizatorem XV Lubuskiego Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Strzelecko – Drezdeneckiego Bogusława Kierusa oraz Burmistrza Strzelec Krajeńskich Mateusza Federa. W zawodach udział wzięli reprezentanci ośrodków z Lubska, Nowej Soli, Strzelec Krajeńskich, Sulechowa, Szprotawy, Żar, Żagania. Na ceremonii otwarcia zaszczycili nas swoją obecnością Paweł Antczak Wicestarosta, Mateusz Feder Burmistrz Strzelec Krajeńskich, Mariusz Kubicki Dyrektor Olimpiad Specjalnych Lubuskie oraz jeden ze sponsorów Jakub Mańdzij.

     • Kodowanie na dywanie

      09.12.2021

      Na początku września uczniowie klasy I-II SP przystąpili do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Uczymy dzieci programować" metodą "Kodowanie na dywanie". Pod okiem wychowawczyni Pani Agnieszki Gierłowskiej zrealizowali zadanie z pierwszego scenariusza z elementami kodowania pt. "Miło Was widzieć - wracamy do szkoły". Kodowanie na dywanie, to pomysł na zajęcia, które wspierają holistyczny rozwój dziecka. Na zajęciach prowadzonych według scenariuszy autorki Pani Anny Świć dzieci w wieku wczesnoszkolnym rozwijać będą uniwersalne kompetencje takie jak logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

      09.12.2021

      "Pierwszy dzwonek"

      1 września był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2021/2022. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem Pani Dyrektor Zofii Dajczak oraz Pana Starosty Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego Pana Bogusława Kierusa. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych, którzy przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

    • Rozpoczęcie roku szkolnego
     • Rozpoczęcie roku szkolnego

      31.08.2021

      W środę 1 września 2021 o godzinie 9:00 rozpoczynamy nowy rok szkolny. Nadal z zachowaniem sanitarnych obostrzeń, ale - i to najważniejsze - stacjonarnie. Mamy nadzieję, że ten rok będzie inny niż poprzedni i będziemy mogli uczyć się i pracować w szkolnych salach.

      W sekcji "Rodzice i uczniowie" w zakładce "Plan lekcji" znajdziecie już aktualny plan lekcji dla wszystkich klas.

     • Organizacja pracy Ośrodka

      03.12.2020

      Informujemy, że we wszystkich typach szkół w Ośrodku w okresie od 30 listopada do 22 grudnia 2020 roku nauka odbywać się będzie w systemie zdalnym.

      Ferie zimowe rozpoczynają się tuż po przerwie świątecznej i trwają od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 roku.

      Mamy nadzieję, że od 18 stycznia 2021 roku będziemy mogli wrócić do pracy w trybie stacjonarnym.

     • Nauka zdalna

      05.11.2020

      Informujemy, że wszystkie klasy szkoły podstawowej, szkoły branżowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy w Ośrodku w okresie od 9 listopada 2020 roku do 29 listopada 2020 roku będą miały zajęcia w formie zdalnej.

      Świetlica w Ośrodku będzie dostępna w godzinach od 8:00 do 15:00.

      O wszelkich zmianach dotyczących prowadzenia zajęć w Ośrodku będziemy informować na bieżąco.

     • Zajęcia w okresie 2-8 listopada 2020

      02.11.2020

      Informujemy, że zajęcia w Ośrodku w okresie 2-8 listopada 2020 roku odbywają się w następujący sposób:

      1. Przedszkole, klasy I-III szkoły podstawowej oraz wychowankowie pozostający w grupach wychowawczych mają zajęcia stacjonarne w szkole, zgodnie z planem lekcji.

      2. Klasy IV-VIII szkoły podstawowej, klasy szkoły branżowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy mają zajęcia w trybie zdalnym, z wykorzystaniem narzędzi i na zasadach takich, jak w okresie wiosennym.

     • KONSULTACJE dla uczniów

      18.05.2020

      W najbliższym czasie, zgodnie z informacjami podanymi przez Ministra Edukacji Narodowej, w Ośrodku prowadzone będą konsultacje dla uczniów.

      Od 25 maja 2020r. do 7 czerwca 2020r. prowadzone będą konsultacje dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Nasze media społecznościowe

  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 30.01.2023
  • Kalendarz

    brak danych