• Witamy na naszej stronie
   • Witamy w serwisie internetowym Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Strzelcach Krajeńskich.
  • Aktualności

     • 11 Listopada...

      10.12.2021

      Dnia 16 listopada 2021roku w Naszym Ośrodku odbył się uroczysty Apel z okazji 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po odśpiewaniu Hymnu wszyscy zebrani uczniowie i nauczyciele w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej. Z wielkim zaciekawieniem obejrzano także "Sondę o Polsce", którą przeprowadziła i nagrała wcześniej klasa VIb. Wyświetlone zostały również dwa krótkie filmy, na których uczniowie: Bartłomiej Krzyżaniak oraz Ernest Kowalczyk dali popis swych umiejętności recytatorskich. Rys historyczny, przedstawiony w formie prezentacji, przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.

     • "Szkoła do Hymnu"

      10.12.2021

      "Szkoła do hymnu" 2021 r. to akcja zachęcająca szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego".

      Hymn w Naszym Ośrodku został odśpiewany w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości – 10 listopada, o godz. 11.11.

     • Wizyta Ministra Edukacji i Nauki

      10.12.2021

      5 listopada 2021 Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek przebywał z wizytą w województwie lubuskim. W Gorzowie Wielkopolskim odwiedził Zespół Szkół Gastronomicznych, gdzie wziął udział w konferencji o szkolnictwie zawodowym z dyrektorami szkół oraz Akademię im. Jakuba z Paradyża. Minister złożył również wizytę w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelcach Krajeńskich oraz w Szkole Podstawowej w Różankach.

     • Czas zadumy...

      10.12.2021

      Za nami Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki- święta pełne refleksji i wspomnień o swoich najbliższych, którzy już odeszli. Nasi uczniowie- jak co roku- wspólnie z wychowawcami klas uczcili pamięć poległych bohaterów narodowych spoczywających na cmentarzu komunalnym a także porządkowali i palili znicze na zaniedbanych lub opuszczonych grobach. Święto zmarłych to dla dzieci i młodzieży doskonała lekcja historii w terenie a także kultury zachowania w miejscach publicznych i polskich tradycji. Za wzorową postawę wszystkim uczestnikom wydarzenia serdeczne podziękowania składa opiekun Samorządu Uczniowskiego- Pani Magdalena Adamczak.

     • Lubuski Miting Olimpiad Specjalnych w Drzonkowie

      10.12.2021

      Zawodnicy Klubu ,,Olimp” startowali 04.11.2021 w ,,Lubuskim Mityngu Olimpiad Specjalnych” w Drzonkowie. Mimo deszczu i trudnych warunków na trasie poradzili sobie znakomicie zdobywając następujące miejsca: Piotr Gronowicz -I miejsce, Klaudia Gryczka- II miejsce, Bartłomiej Krzyżaniak -II miejsce, Mateusz Cierpiał -II miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym ambitnym i wytrwałym zawodnikom. Trenerami są p. Katarzyna Halasz i p. Dariusz Kamzelski.

     • Treningi na basenie

      10.12.2021

      Zawodnicy Klubu ,,Olimp” dzięki wsparciu dyrekcji p. Zofii Dajczak mogli uczestniczyć w ostatnim czasie w treningach na basenie ,,Słowianka” w Gorzowie Wlkp.. Podstawowym celem wyjazdów na basen było doskonalenie umiejętności pływackich i przygotowanie uczniów do XXV Lubuskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych w Gubinie, przed którym treningi były niezbędne w celu uzyskania limitów czasowych naszych sportowców. Oprócz pracy nie zabrakło czasu na rozrywkę i odprężenie się w części rekreacyjnej obiektu.

     • Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

      10.12.2021

      13 października 2021r. nasz Ośrodek był organizatorem Mistrzostw Powiatu w Tenisie Stołowym w ramach Licealiady. Na ceremonii otwarcia zaszczycili nas swoją obecnością p. Bogusław Kierus Starosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego i p. Paweł Antczak Wicestarosta. W rywalizacji sportowej wzięli udział uczniowie z: Zespołu Szkół w Drezdenku, Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie, Zespołu Szkół w Strzelcach Kraj., Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Kraj., Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Strzelcach Kraj.. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Gołębiewski zajmując X miejsce, Patryk Łabuńka - IX miejsce, oraz Katarzyna Szutkowska- IV miejsce.

     • Dzień Edukacji Narodowej

      10.12.2021

      We wtorek 19.10.2021 w Naszym Ośrodku odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      Uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, piosenką, tańcem, inscenizacją i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

     • "Dzień Chłopaka" w grupach wychowawczych

      10.12.2021

      Dnia 30.09.2021r. w grupach wychowawczych zorganizowano Dzień Chłopaka pod hasłem "Jesteśmy dżentelmenami - jesteśmy super chłopakami".

      Głównym celem imprezy była integracja wychowanków grup wychowawczych oraz ich mobilizacja do prezentowania własnych umiejętności. W ramach tego dnia odczytano wiersz i zaśpiewano piosenkę o tej tematyce. Chłopcy wzięli udział w różnych zadaniach i konkurencjach.

     • I Integracyjny Piknik "Bądź fit"

      10.12.2021

      7 października 2021r. zawodnicy Klubu ,,Olimp” w składzie: Oliwia Więcławska, Katarzyna Szutkowska, Wojciech Holland, Tomasz Kosiorek, Radosław Kwiatkowski, Piotr Gronowicz wraz ze swoimi trenerami p. Katarzyną Halasz i p. Dariuszem Kamzelskim wzięli udział w I Integracyjnym Pikniku ,,Bądź fit”, który odbył się w Drzonkowie. Celem pikniku była integracja zawodników Olimpiad Specjalnych mających podobne zainteresowania sportowe i dla których sport jest pasją. Na naszych podopiecznych czekało wiele atrakcji i niespodzianek m. in. strzelnica laserowa, Nordic Walking, zajęcia ruchowe Gymstic, aerobik, urządzenia dmuchane, zajęcia integracyjne. Młodzież wspaniale się bawiła, spędziła aktywnie czas w miłej atmosferze, nawiązując nowe przyjaźnie. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę i czapeczkę.

     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Europa i ja"

      10.12.2021

      Klasa 1-2 SP (wychowawca i koordynator programu w Naszym Ośrodku: Agnieszka Gierłowska)w tym roku szkolnym bierze udział w kilku projektach. Jednym z nich jest Ogólnopolski Projekt "Europa i ja". Będzie on trwał od października 2021 do maja 2022.

      Co miesiąc należy wykonać inne zadanie, związane z wybranym europejskim krajem. Klasa 1-2 przez cały rok będzie omawiać wszystko to, co związane jest z Wielką Brytanią.

     • Wizyta w Nadleśnictwie Głusko

      09.12.2021

      Wyjazd edukacyjno-przyrodniczy Młodzieżowej Rady Powiatu do Nadleśnictwa Głusko i Drawieńskiego Parku Narodowego.

      11.10.2021 Młodzieżowa Rada Powiatu wraz ze swoimi opiekunami, gościła w siedzibie Nadleśnictwa Głusko. Nasz Ośrodek reprezentował uczeń klasy 2SB Patryk Łabuńka (opiekun Agnieszka Gierłowska).

     • Wizyta w teatrze

      09.12.2021

      Teatr to nie tylko wspaniała rozrywka ale przede wszystkim cudowne miejsce, które w niesamowity sposób potrafi rozwijać kompetencje społeczne, uczyć krytycznego myślenia, rozwijać kreatywność i wyobraźnię i co najważniejsze - pomaga oswoić problemy.

      Dnia 07.10.2021r. uczniowie klasy 3b SPdP (wych. K. Trubacz) wraz z opiekunem M. Chwalenckim wybrali się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. by uczestniczyć w niosącej ważne przesłanie sztuce pt. "NOSO-ROŻEK". Poprzez uczestnictwo w spektaklu zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogli odkryć niuanse życia, zrozumieć istotę bezinteresownej przyjaźni, zaobserwować jak rozwija się akceptacja i dowiedzieć się tego, że bycie innym wcale nie oznacza bycia gorszym.

     • Światowy Dzień Zwierząt i Akcja Charytatywna

      09.12.2021

      4 października był Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji organizujemy zbiórkę karmy dla podopiecznych organizacji Arka dla zwierząt.

      Przez najbliższych kilka tygodni zbierać będziemy głównie karmę (mokrą i suchą) dla psów i kotów ale przynosić możecie także żwirek dla kotów, koce (nie kołdry i poduszki), smycze i obroże (nawet używane). Wszystkie te rzeczy przynosić możecie bezpośrednio do opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariusza, którym od tego roku szkolnego jest Pani Agnieszka Gierłowska (gabinet 21) lub do świetlicy szkolnej.

     • Wyniki konkursu wakacyjnego

      09.12.2021

      Wakacje już dawno minęły ale pora rozstrzygnąć wyniki konkursu wakacyjnego.

      Czas nadsyłania prac minął 15 września.

      Organizatorzy konkursu mieli duży problem z wyłonieniem zwycięskich zdjęć / kartek, ponieważ każde z nich było wyjątkowe i niepowtarzalne. Dlatego postanowiono nagrodzić wszystkich jednakowo i przyznać dyplom oraz nagrodę za udział.

     • I sesja drugiej kadencji Młodzieżowej Rady Powiatu

      09.12.2021

      W dniu 29 września 2021r. odbyła się pierwsza sesja drugiej kadencji Młodzieżowej Rady Powiatu Strzelecko- Drezdeneckiego, w której wzięli udział wybrani przez całą społeczność uczniowską przedstawiciele naszego Ośrodka. W czasie spotkania głos swój zabrali Pan Starosta, Wicestarosta oraz Przewodniczący Rady Powiatu. Wszyscy młodzi Radni otrzymali stosowne zaświadczenia o powołaniu ich na stanowiska a także cenne wskazówki do pracy od starszych kolegów, których kadencja właśnie dobiegła końca. W kolejnej części spotkania miały miejsce bardzo profesjonalne autoprezentacje kandydatów oraz wybory Prezydium Rady. Na koniec, nowa Młodzieżowa Rada Powiatu ustaliła plan pracy do końca bieżącego roku kalendarzowego. Nowym Radnym serdeczne podziękowania i życzenia owocnej pracy składa opiekun Samorządu Uczniowskiego – Magdalena Adamczak.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Nasze media społecznościowe

  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 30.01.2023
  • Kalendarz

    brak danych