• Igrzyska bez barier

10.11.2023

Uczniowie z naszego Ośrodka po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskich zawodach ,,Igrzyska bez barier". Tym razem wyjechali do Opola, gdzie w dniach od 6 do 8 listopada korzystali z atrakcji sportowych przygotowanych przez organizatorów. ,,Igrzyska bez barier" to inicjatywa mająca na celu zachęcanie uczniów do różnych form aktywności sportowej oraz integracji. Tym razem rywalizacja przebiegała w trzech dyscyplinach: bieg z przeszkodami, bieg na orientację, dwa ognie usportowione. Do Opola przybyło 240 zawodników z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Szutkowska, Radosław Kwiatkowski, Kacper Kosiorek, Jan Haraziński, Paweł Gołębiewski, Adam Gołębiewski. Na naszych podopiecznych czekały również dodatkowe atrakcje, jak zwiedzanie miasta, spotkanie z polskim sztangistą, srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich Bartłomiejem Bonkiem, a także ścianka wspinaczkowa. Opiekunami g

• Otrzęsiny nowych wychowanków

10.11.2023

6 listopada 2023 w Grupach Wychowawczych odbyły się otrzęsiny nowych wychowanków. Rozpoczęły się od serdecznego przywitania zgromadzonych mieszkańców.

Nowi mieszkańcy, aby udowodnić, że udało się im już zaaklimatyzować w internacie i poznać jego tradycje, musieli zmierzyć się z wieloma zadaniami, z którymi świetnie sobie poradzili.

• Kółko języka angielskiego - kolejne spotkanie

08.11.2023

We wtorek chętni uczniowie klas 1,2 i 3 SP uczestniczyli poraz kolejny w spotkaniu koła z języka angielskiego ,, Anglomaniacy". Tematyka zajęć i aktywności z nią związane dotyczyły aktualnej pory roku. Dzieci ucząc się poprzez zabawę poznawały nowe słownictwo. Układali puzzle celem określenia tematu zajęć, posługiwali się językiem angielskim nazywając wybrane obiekty jesienne. Uczyli się od siebie, zadając sobie wzajemnie pytania. Chętnie wzięli udział w zabawie ruchowej pt ,,Little Johnny". Ostatnie minuty zajęć poświęcone zostały na powtórkę poznanego słownictwa i pokazanie dzieciom jak skutecznie zapamiętują, dobrze się przy tym bawiąc.

• Projekt Edukacyjny "English Special Days"

08.11.2023

Klasy 1,2,3 SP pod okiem p. M. Matysiewicz po raz kolejny rozpoczęły przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym ,, English Special Days ".

Październik to czas kiedy pojawiają się różnorakie dynie i dekoracje halloweenowe

Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 3 celebrowali Dzień Dyni. Na początek udekorowali tablicę szkolną ciekawymi i kreatywnymi obrazkami przedstawiającymi dynie. Każda kolejna aktywność nawiązywała do tego cudownego, jesiennego warzywa. Dzieci trenowały umiejętność liczenia pestek dyni, określały w języku angielskim emocje przedstawione na obrazkach, reagowały na polecenia, brały aktywny w tematycznych grach i zabawach w języku obcym.

• Szkoła do Hymnu - zaproszenie

08.11.2023

Już w najbliższy piątek 10.11.2023 roku nasz Ośrodek po raz 6 przystąpi do akcji "Szkoła do Hymnu". Równo o godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewamy "Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób chcemy włączyć naszą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

06.11.2023

Bajki i baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka, dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta.

Dzień Postaci z Bajek przypada 5 listopada, dlatego dziś klasa 1-2 SP obchodziła Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Zajęcia dzieci rozpoczęły od wspólnego obejrzenia prezentacji oraz od rozwiązania zagadek. Następnie były zadania w grupach: puzzle, łączenie bajek z tytułami oraz układanie wyrazów. Kolejnym etapem było pomalowanie farbami wybranej animowanej postaci. Ostatnim zadaniem było wysłuchanie wybranej bajki lub baśni przyniesionej przez uczniów oraz odpowiadanie na pytania. Było w czym wybierać ale wybór padł na "Brzydkie kaczątko". Na koniec każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom "Znawcy bajek".

• Wyjazd na mecz do Poznania

03.11.2023

Mecz pomiędzy KKS Lech Poznań, a Jagiellonią Białystok zakończony wynikiem 3:3 przeszedł już do historii, ale uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Strzelcach Kraj. na pewno zapamiętają go na długo w swojej pamięci.

Nauczyciele Katarzyna Waliszewska i Marcin Chwalencki zorganizowali wyjazd na mecz polskiej ekstraklasy w piłce nożnej do Poznania, na stadion Lecha. Uczniowie wraz z organizatorami serdecznie dziękują KKS LECH POZNAŃ Lech Poznań za przekazanie biletów i możliwość uczestnictwa w tym niezwykle emocjonującym do ostatniej minuty meczu.

• Szkoła Pamięta

#szkołapamięta

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta". Dzień Wszystkich Świętych, to święto, w czasie którego wspominamy wszystkich tych, którzy odeszli. Chcąc uczcić pamięć osób zmarłych, uczniowie SOSW w Strzelcach Kraj. na przełomie października i listopada wraz z nauczycielami udali się na cmentarz, aby zapalić symboliczne znicze. Również z tej okazji przygotowano gazetkę upamiętniającą Aleksandrę Piłsudską, patronkę roku 2023.

• Zajęcia kulinarne - surówka i sok

02.11.2023

Klasa 3 SP mogła spróbować swoich umiejętności kulinarnych z okazji Światowego dnia owoców i warzyw przypadającego na 20 października.

Jesień jest cudownym czasem, kiedy dostępny jest szeroki wachlarz bardzo zdrowych, smacznych i pełnych witamin smakołyków owocowych i warzywnych.

Pod okiem wychowawcy klasy, p. M. Matysiewicz w poprzednim dzieci przygotowały surówkę z marchewek i jabłek oraz świeżo wyciskany sok z sezonowych warzyw i owoców.

• Kółko historyczne - kolejne spotkanie

02.11.2023

Jak przenieść się w czasie do Polski lat 80. XX wieku? Nic prostszego! Przekonali się o tym w poniedziałek uczestnicy koła historycznego .

Zagrali w kultową już grę "Kolejka" - wcielili się w kolejkowiczów, których celem było kupienie w sklepie upragnionego towaru. Ale - tak jak w okresie PRL - nie wiedzieli, do którego sklepu zostanie "rzucony" towar.

Sobota 20.04.2024