• Witamy na naszej stronie
   • Witamy w serwisie internetowym Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Strzelcach Krajeńskich.
  • Aktualności

     • Szkoła Pamięta

      17.11.2022

      Na przełomie października i listopada w ramach akcji #SzkołaPamięta uczniowie Naszego Ośrodka wraz z wychowawcami (klasa I-III SP, Klasa IV-V SP, klasa VI SP) udali się na cmentarz komunalny. Celem tej wyprawy było zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

     • Akademia z okazji 11 Listopada

      16.11.2022

      11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo.

      Z tej okazji dziś 16.11.2022 roku w Naszym Ośrodku odbyła się uroczysta Akademia. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

     • Mistrzostwa w badmintonie

      16.11.2022

      Dnia 28 października 2022 roku drużyna SOSW w Strzelcach Krajeńskiech wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w Badmintonie, które odbyły się w Bobrówku.

      Po zaciętej walce wywalczyliśmy II miejsce rywalizując z uczniami szkół podstawowych naszego Powiatu. Skład drużyny to: Weronika Więcławska, Wojciech Holland i Gracjan Naumowicz. Trenerem badmintonistów jest Dariusz Kamzelski.

     • Konkurs

      14.11.2022

      Serdecznie zapraszamy najmłodsze dzieci z Naszego Ośrodka do udziału w szkolnym konkursie plastycznym „Mój przyjaciel Miś” –zorganizowany z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

      Głównym celem konkursu jest inicjowanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych dzieci poprzez przedstawienie sylwetek misiów jako bohaterów literackich oraz rozwijanie umiejętności manualnych dzieci.

     • 11 Listopada...

      11.11.2022

      11 listopada obchodzimy w Polsce święto państwowe, które upamiętnia odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Wtedy to, po 123 latach zaborów, Rzeczpospolita Polska stała się ponownie państwem suwerennym.

      Po zakończeniu I wojny światowej, Polska wróciła na mapę Europy. 11 listopada Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową oraz naczelne dowództwo wojsk polskich. Chcąc upamiętnić ten dzień, już w 1937 r. sejm polski przyjął ustawę o ustanowieniu 11 listopada Świętem Niepodległości. Podczas II wojny światowej obchody Dnia Niepodległości były zakazane. Po wojnie święto zostało oficjalnie zniesione przez komunistów. Dopiero w 1989 r. 11 listopada ogłoszono ponownie Świętem Niepodległości.

     • Szkoła do Hymnu

      11.11.2022

      „Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Nasz Ośrodek również przyłączył się do akcji.

      Prezentujemy krótką fotorelację z tego wydarzenia.

      Informujemy, że uroczysta Akademia z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbędzie się w środę 16.11.2022 roku.

     • Cztery pory roku

      11.11.2022

      Obecność zielonych terenów w mieście, a zwłaszcza wokół szkół, sprzyja rozwojowi fizycznemu i intelektualnemu u dzieci i młodzieży.

      Mamy to szczęście, że Nasz Ośrodek może pochwalić się pięknymi terenami zielonymi z dużą ilością drzew i krzewów, co zdecydowanie wpływa pozytywnie na rozwój naszych podopiecznych.

     • Kółko fotograficzne

      20.10.2022

      Dziś odbyło się pierwsze spotkanie kółka fotograficznego pt. "Młody fotograf", które w naszym Ośrodku prowadzi Pani Agnieszka Gierłowska.

      Kółko (warsztaty) „Młody Fotograf” to doskonałe połączenie fotografii z dobrą zabawą. Zajęcia umożliwią rozwinięcie pasji oraz doskonalenie umiejętności fotograficznych. Warsztaty są ukierunkowane na rozwijanie kreatywności i realizację twórczych pomysłów poprzez stosowanie uniwersalnych metod posługiwania.

     • Zajęcia kulinarne

      20.10.2022

      "Pyszna i zdrowa sałatka owocowa"

      18 pażdziernika uczniowie klasy I - III SP na zajęciach pod czujnym okiem wychowawcy (A.Gierłowska) przystąpili do wykonania sałatki owocowej.

      Wszystkie owoce zostały umyte i obrane ze skórek, następnie uczniowie samodzielnie je kroili i łączyli ze sobą w miseczkach.

      Nasi uczniowie wiedzą, że owoce są nie tylko smaczne, ale i zdrowe, ponieważ zawierają dużo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.

     • Ogólnopolski Turniej w Badmintona

      20.10.2022

      Kolejne zawody naszych uczniów ze znakomitymi wynikami. 🏆Podczas Ogólnopolskiego Turnieju ZSS "Sprawni- Razem" w Badmintona w Koninie, w dniach 07-09.10.2022 r. uczniowie SOSW w Strzelcach Kraj. Adam Gołębiewski i Patryk Łabuńka wywalczyli 2 miejsce w grze podwójnej chłopców starszych, Adam został wicemistrzem w grze pojedynczej. Weronika Więcławska w grze deblowej z Katarzyną Szutkowska zajęła 3 miejsce, jak również 3 miejsce w grze indywidualnej. Wojciech Holland w kategorii chłopców młodszych zajął pozycję 4-8, natomiast Gracjan Naumowicz pozycję 9-12. W klasyfikacji generalnej województwo lubuskie reprezentowane przez nasz Ośrodek stanęło na 3 miejscu podium. 🥉

     • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

      13.10.2022

      Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Szkoły,

      dziękuję, za trud pięknej pracy podejmowany na co dzień w roli Nauczyciela. Dzielenie się wiedzą i przekazywanie pozytywnych wzorów jest cennym darem, który daje szanse rozwoju oraz lepszej przyszłości.

      Życzę, aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji.

     • "Dzień Chłopaka" w grupach wychowawczych

      06.10.2022

      Dzień chłopaka jest zwyczajowym świętem, które powstało w odpowiedzi na Dzień Kobiet. Dzięki temu kobiety mogą się odwdzięczyć za 8 marca. Dzień chłopaka przypada 30 września – to bardzo wygodna data, która może stanowić okazję do wspólnej zabawy i integracji.

      Dlatego też żeńskie grono z grup wychowawczych dnia 27 października przygotowało z tej okazji słodki upominek w postaci torta z owocami. Nie zabrakło również zabawnych konkurencji przy ulubionych utworach muzycznych. Organizatorem imprezy był Samorząd Grup Wychowawczych Pani Katarzyna Kołowrotka i Pani Monika Matysiewicz

     • Projekt "Daj mi szansę"

      06.10.2022

      Klub ,,Olimp" Olimpiady Specjalne Polska Lubuskie realizuje projekt ,, Daj mi szansę " dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych. Nasi zawodnicy biorą udział w zajęciach z Koszykówki i Badmintona.

     • Wycieczka do Sejmu

      04.10.2022

      28 września na zaproszenie Pani Poseł RP Elżbiety Płonki zorganizowana została wycieczka ze szkół powiatu strzelecko- drezdeneckiego do Sejmu RP. Dwóch naszych uczniów wraz z opiekunem miała okazję zapoznać się z historią, architekturą oraz zasadami funkcjonowania Sejmu. Uczestnicy odwiedzili salę Posiedzeń Sejmowych, miejsca przeznaczone na konferencje prasowe, restaurację sejmową, oraz hall główny, na którym znajdują się tablice upamiętniające posłów II Rzeczypospolitej poległych w czasie II wojny światowej oraz tablica upamiętniająca ofiary Katastrofy Smoleńskiej. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania Pani Poseł za umożliwienie nam zwiedzenia jakże ważnego dla każdego Polaka- sejmowego gmachu.

     • Akcja "Przynieś karmę dla zwierzaka"

      04.10.2022

      W roku obchodzimy wiele dni poświęconych poszczególnym gatunkom zwierząt ale w powszechnej świadomości najbardziej zakotwiczył się październikowy Światowy Dzień Zwierząt, obchodzony czasem cały tydzień (Światowy Tydzień Zwierząt) albo nawet miesiąc (Październik – miesiącem zwierząt).

      Święto to utworzono po to aby zwrócić uwagę na problem gatunków zagrożonych wyginięciem. Dziś jest okazją, aby mówić również o prawach zwierząt, ich etycznym traktowaniu i bezpieczeństwie.

     • Obóz sportowy

      04.10.2022

      W dniach 19-29 września 2022r. w Jagniątkowie - Jeleniej Górze odbył się kondycyjny obóz sportowy Olimpiad Specjalnych, w którym spośród 5 klubów (z Zielonej Góry, Gubina, Szprotawy, Sulęcina) byli również zawodnicy Klubu "Olimp Strzelce Krajeńskie".

      Sześcioro sportowców (Katarzyna Szutkowska, Piotr Gronowicz, Wojciech Holland, Tomasz Kosiorek, Gracjan Naumowicz i Radosław Kwiatkowski wraz z trenerem Dariuszem Kamzelskim) przygotowywało się do kolejnego sezonu zmagań sportowych.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Nasze media społecznościowe

  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 30.01.2023
  • Kalendarz

    brak danych