• Warsztaty kulinarne

01.02.2024

W dniu 30.01.2024r. odbyły się warsztaty kulinarne pod tytułem ,,Zasady zdrowego odżywiania” zorganizowane przez Panią Anitę Pytlewska-Filippov.

Uczniowie IB SPdP wzbogacili swoją wiedzę na temat zdrowej i ekologicznej żywności oraz poznali określenie ,,piramidy zdrowego żywienia".

Na podstawie konkretnych przykładów młodzież zauważyła istotną zależność między racjonalnym odżywianiem, a prawidłowym funkcjonowaniem ludzkiego organizmu.

• Wojewódzki Program Profilaktyki Wszawicy

26.01.2024

W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Strzelcach Krajeńskich od 8 lat prowadzony jest Wojewódzki Program Profilaktyki Wszawicy.

Program jest odpowiedzią na niestety wciąż aktualny problem, jakim jest wszawica w polskich szkołach.

Wszawica powraca regularnie, a mity krążące wokół niej niestety przyczyniają się do jej rozprzestrzeniania. Często stanowi ona również temat tabu, o którym nie chcemy rozmawiać. Niewiele osób wie, że wszawica nie jest skutkiem braku higieny czy złej sytuacji materialnej rodziny. Zarazić może się nią każdy.

• Spotkanie z policją

24.01.2024

Dziś w Naszym Ośrodku odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów klas I - III SP ze st. sierż. Darią Borysowską.

Podczas prelekcji Pani policjantka przypomniała o zagrożeniach, które mogą przytrafić się w trakcie ferii zimowych

Szczegółowo omówiła zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.

22.01.2024

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych.

Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości.

Tak też było w Naszym Ośrodku dziś, gdzie bawiły się dzieci z klas I-III SP (wychowawcy: A. Gierłowska i M. Matysiewicz).

• Wyniki konkursu "Mój ulubiony święty"

19.01.2024

W dniu 19.01.2024r. ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastycznego pod tytułem ,,MÓJ ULUBIONY ŚWIĘTY’’, zorganizowanego przez Panią Izabelę Mariańską, Panią Anitę Pytlewską-Filippov i Ks.Grzegorza Kołodziejczyka.

Prace uczestników oddają charakter przedstawionych postaci, święci są rozpoznawalni i już na pierwszy rzut oka widać, którzy należą do grona ,,ulubionych’’. Mamy nadzieję, że znajomość najistotniejszych wydarzeń z życia świętych będzie dla dzieci i młodzieży inspiracją do kształtowania własnych postaw opartych na empatii, szacunku i wyrozumiałości dla drugiego człowieka.

• "Zima w naszym mieście" - zajęcia z kreatywności

18.01.2024

Kolejna odsłona projektu realizowanego podczas zajęć z kreatywności w klasie 7b ZET, tym razem pt. „ Zima w naszym mieście”.

Uczniowie pod opieką pani Magdaleny Adamczak kolejny raz sięgnęli po aparat fotograficzny by uwiecznić wygląd naszego miasta białą porą roku i wykonać ścienną wystawę fotograficzną. Cykl zajęć ma na celu naukę i doskonalenie umiejętności wykorzystywania narzędzi multimedialnych i interaktywnych do tworzenia własnych obrazów, kompozycji i wystaw.

• Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

18.01.2024

Uczniowie klas IA, IB, IIB ZET oraz przedszkolaki wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka obchodzonego 18 stycznia.

Dzieci uczestniczyły w prezentacji połączonej z krótkim quizem, wykonały prace plastyczną pt. „Kubuś Puchatek", rozwiązywały Kubusiowe karty pracy oraz ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową układając Puchatkowe puzzle.

• "Paczuszka dla maluszka" - podsumowanie akcji

15.01.2024

W okresie przedświątecznym w naszym Ośrodku odbyła się wolontariacka zbiórka produktów higienicznych w ramach ogólnopolskiej akcji "Paczuszka dla maluszka".

Akcja ta już od kilku lat gości w naszym mieście.

Uczniowie i nauczyciele z naszego Ośrodka zbierali artykuły higieniczne, kosmetyki, środki czystości, które wspomogły podopieczne Domu Pomocy Społecznej w Szarczu- niepełnosprawne kobiety i dziewczynki.

• Warsztaty mydlarskie

15.01.2024

W dniu 15.01.2024r. z inicjatywy nauczycielek Pani Gabrieli Demczur i Pani Anity Pytlewskiej-Filippov, w naszym Ośrodku odbyły się interesujące warsztaty mydlarskie, które na specjalne zaproszenie poprowadziła Pani Katarzyna Campbell - ceniona autorka książek, bajek i publikacji dedykowanych dzieciom oraz twórczyni rękodzieła.

• III Powiatowy Przegląd Kolęd

05.01.2024

Dziś, grupa teatralna "Ikar" z Naszego Ośrodka wzięła udział w III Powiatowym Przeglądzie Kolęd w Strzeleckim Ośrodku Kultury.

Organizatorem wydarzenia byli:

- Młodzieżowa Rada Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego

- Powiat Strzelecko - Drezdenecki.

Opiekunem dzieci i młodzieży z Naszego Ośrodka jest Pani Alicja Wałdoch.

Czwartek 25.04.2024