• Witamy na naszej stronie
   • Witamy w serwisie internetowym Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Strzelcach Krajeńskich.
  • Aktualności

     • Wyniki konkursu na ozdobę bożonarodzeniową

      06.12.2022

      W siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się dziś spotkanie z uczestnikami nagrodzonych i wyróżnionych prac konkursu na ozdobę bożonarodzeniową Starosty.

      Jesteśmy niezmiernie dumni, ponieważ Nikola Rzepecka, podpieczna Pani Grażyny Wolańskiej zajęła III miejsce w kategorii: Przedszkolaki.

      Natomiast uczennica Oliwia Więcławska z klasy 7 Zet (wychowawca Pani Bożena Bojba) otrzymała miejsce II w kategorii: Osoby z niepełnosprawnościami.

     • Dekorowanie pierniczków

      06.12.2022

      Piernikowe szaleństwo ogarnęło także starszych uczniów naszego Ośrodka. Wychowankowie z grupy wychowawczej II pod bacznym okiem p. Grażyny tworzyli małe dzieła sztuki....

      Dobry nastrój oraz wena twórcza towarzyszyła wszystkim przez cały wieczór

     • Mikołajki 2022

      06.12.2022

      6 grudnia to przemiły dzień w naszym Ośrodku, a mianowicie Mikołajki. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja.

      W taki właśnie sposób wszyscy świętowali nadejście wyczekiwanego gościa. Nasz szanowny Święty Mikołaj, zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości, ufundowane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski. Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim sponsorom, którzy co roku wspierają SPDST. Bardzo dziękujemy!!!

     • Miłe odwiedziny

      06.12.2022

      Dziś z okazji Mikołajek nasz Ośrodek Odwiedzili ze słodkimi upominkami starostowie: Pan Bogusław Kierus i Pan Paweł Antczak. Prezentujemy krótką fotorelację z tej miłej wizyty

      Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Mateusza Szyrwińskiego.

     • Wieczór wróżb andrzejkowych

      06.12.2022

      Z 29 na 30 listopada, w wigilię Św. Andrzeja są obchodzone w Polsce Andrzejki. Z biegiem czasu stały się one pretekstem do brania udziału w imprezach tanecznych. Tymczasem, aby tradycja została podtrzymana Samorząd Grup Wychowawczych przygotował na wieczór wróżby. Nie zabrakło również cyganki, która wróżyła z kuli. Odbyły się także: wyścig butów, lanie wosku, wróżba serca z imionami oraz wróżba z czterech filiżanek. Wszyscy uczestnicy z ogromnym entuzjazmem angażowali się w zabawy andrzejkowe poznając dawne zwyczaje kultywowane w Polsce.

     • Przyjęcie nowych wychowanków

      06.12.2022

      Dnia 05.12.2022r. w grupach wychowawczych odbyło się przyjęcie nowych koleżanek i kolegów. Zorganizowane zostały konkurencje dla nowo przyjętych osób. Odpowiadały one na pytania dotyczące wiedzy ogólnej o szkole i grupach wychowawczych. Zmierzyli się także w konkurencjach:

      - zjedzenie cytryny,

      - odgadywanie smaków wybranych napojów i produktów.

     • Dekorowanie pierniczków

      05.12.2022

      Święta bez pierniczków to Święta stracone.

      Kierując się tym przesłaniem przedszkolaki z grupy II pod czujnym okiem swojej Pani Grażynki postanowiły zadośćuczynić tej tradycji. W związku z tym Mikołaj, Nikola i Michał zabrali się do dekorowania pierników. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem i zaangażowaniem, tworząc prawdziwe cudeńka. Podczas pracy było wiele radości i śmiechu.

     • Zapraszamy na mini - kiermasz

      05.12.2022

      Już w najbliższą środę 7 grudnia od 11.30 do 12.30 tuż obok sekretariatu odbędzie się Mini Kiermasz Świąteczny. Będzie można nabyć dekoracje świąteczne wykonane przez przedszkolaki z grupy II, których wychowawczynią jest Pani Grażyna Wolańska.

      Ilość dekoracji niestety ograniczona!

      Stroiki -10 sztuk

     • "Mój patriotyzm" - wyniki konkursu

      05.12.2022

      Uczniowie Naszej Szkoły po raz kolejny wzięli udział w II edycji listopadowego konkursu rzeźbiarsko-plastycznego organizowanego przez Młodzieżową Radę Powiatu pt. "𝑴𝒐́𝒋 𝒑𝒂𝒕𝒓𝒊𝒐𝒕𝒚𝒛𝒎"z okazji 𝑺́𝒘𝒊𝒆̨𝒕𝒂 𝑵𝒊𝒆𝒑𝒐𝒅𝒍𝒆𝒈ł𝒐𝒔́𝒄𝒊.

      Konkurs był skierowany do wszystkich uczniów ze szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu.

     • Szkolne Andrzejki

      30.11.2022

      Dziś w naszym ośrodku dzień przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana, niektóre gabinety lekcyjne zamieniły się w miejsce czarów i magii.

      Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, wróżył z patyczków lub igieł. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

     • Doradztwo zawodowe w SOSW

      28.11.2022

      Uczniowie SOSW od kilku lat włączają się w realizację projektów ogólnopolskich takich jak Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) , Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ŚTP).


      Na terenie ośrodka przeprowadzono zajęcia edukacyjne i przygotowano materiały dydaktyczne mające na celu wspomóc uczniów i odpowiedzieć na kluczowe pytania:

     • Turniej Olimpiad Specjalnych w Unihokeju

      28.11.2022

      23 listopada na terenie kompleksu sportowego Arena Żagań odbył się Lubuski Turniej Olimpiad Specjalnych w Unihokeju. Zawodnicy Klubu ,,Olimp" w składzie: Katarzyna Szutkowska, Wojciech Holland, Gracjan Naumowicz, Piotr Gronowicz, Bartłomiej Krzyżaniak, Adam Gołębiewski po zaciętej grze wywalczyli II miejsce, rywalizując z zawodnikami z Żagania, Nowej Soli, Zielonej Góry, Lubska, Szprotawy. Trenerami naszej drużyny jest p. Katarzyna Halasz i p. Dariusz Kamzelski. Serdecznie gratulujemy.

     • Dzień Pluszowego Misia

      25.11.2022

      Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

      W naszym ośrodku obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia właśnie dziś. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. W ramach obchodów tego miłego święta uczniowie wysłuchali prezentacji o prawdziwych niedźwiedziach, jak i tych znanych z bajek i filmów, odpowiadali na zagadki, wspólnie tańczyli przy piosence "Jadą misie jadą", układali misiowe puzzle oraz pozowali do zdjęć w tzw. "Foto-budce".

     • Turniej w unihokeja

      22.11.2022

      Podczas Ogólnopolskiego Turnieju „Sprawni- Razem” w Unihokeja w Elblągu w dniach 18-20.11.2022 zawodnicy UKS „Sprawni- Razem Strzelce Krajeńskie w składzie A. Gołębiewski, P. Łabuńka, M. Hrynkiewicz, G. Naumowicz, W. Holland i K. Kosiorek zajęli II miejsce.

      Rozgrywki były prowadzone systemem każdy z każdym, drużyna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nie przegrała żadnego meczu. Ze zwycięską drużyną z województwa lubuskiego zremisowała, a o wygranej w turnieju zdecydowała większa liczba zdobytych bramek. Adam Gołębiewski nie stracił ani jednej bramki , został najlepszym bramkarzem turnieju. Gratulujemy!!!

     • Mityng Pływacki

      21.11.2022

      II Makroregionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych, który odbył się na Termach Maltańskich w Poznaniu w dniach 16-17 listopada 2022r. przyniósł nam kolejne sukcesy.

      Rywalizując z zawodnikami województw: wielkopolskiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego. Pośród sześciu reprezentantów lubuskiego znalazło się również dwóch zawodników Klubu ,,Olimp" z SOSW w Strzelcach Krajeńskiech.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Nasze media społecznościowe

  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 30.01.2023
  • Kalendarz

    brak danych