• Projekt "Europa i ja"

02.06.2022

W tym roku szkolnym od października do maja w klasach I-III SP realizowany był Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Europa i ja". Koordynatorem projektu była Pani Agnieszka Gierłowska. Każda klasa zgłoszona do projektu musiała wykonać minimum 7 z 8 zadań dotyczących wybranego przez siebie kraju europejskiego.

• Dzień Dziecka w Grupach Wychowawczych

02.06.2022

Samorząd Grup Wychowawczych z okazji Dnia Dziecka zapewnił wczoraj wychowankom atrakcję w postaci pysznych deserów lodowych. Po zakończonym słodkim poczęstunku wychowankowie wspólnie wykonali prace plastyczne, którymi udekorowali tablicę.

Osoby odpowiedzialne za tę inicjatywę to M. Matysiewicz i K. Kołowrocka przy współpracy z wychowawcami grup A. Najder i M. Jurcz.

• Dzień Dziecka

02.06.2022

Wczoraj w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym odbyła się długo wyczekiwana impreza z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia odbyło się szereg atrakcji. Przyjechali do Nas kolejny raz animatorzy z grupy Dzieje Się Dzieje-Animacje/Organizacja imprez Gorzów oraz Pan Jacek Wawrowski WAWFoto studio z foto - budką. Ponadto dzieci i młodzież miały okazję uczestniczyć w grach i zabawach sportowych na boisku wielofunkcyjnym. Tradycyjnie odbył się również grill. Swoją obecnością zaszczycili nas Panowie: Bogusław Kierus - Starosta Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego oraz Paweł Antczak - Wicestarosta, którzy przynieśli dla Naszych podopiecznych torebki pełne słodkości. Podsumowaniem tego dnia było wręczenie nagród uczniom na "Lidera klasy". Wszystkim w tym dniu dopisywał humor oraz dobra zabawa.

• Podsumowanie "Góry grosza"

27.05.2022

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.” - Podsumowanie akcji "Góra grosza".

Od kilku lat nasza szkoła włącza się w zbiórkę monet. To już XXII edycja „Góry Grosza”, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja w naszej szkole trwała od połowy lutego do połowy maja 2022 roku.

• Dzień Mamy

26.05.2022

26 maja to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w kalendarzu. Właśnie wtedy swoje święto obchodzą wszystkie mamy. Przy tak wyjątkowej okazji, pragniemy złożyć życzenia zdrowia, spokoju i zadowolenia ze swoich pociech, wszystkim Mamom.

• Egzaminy

Drodzy ósmoklasiści!

Każdemu z Was składamy życzenia osiągnięcia jak najlepszych wyników. Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!

Rodzicom i Opiekunom uczniów klas ósmych życzymy w tych dniach wiele, wiele spokoju i wiary, że młodzież mądrze wykorzysta zdobytą wiedzę i umiejętności.

• Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

23.05.2022

W dniach 20-22.05.2022r uczniowie SOSW w Strzelcach Kraj. uczestniczyli w Mistrzostwach Polski ZSS,, Sprawni-Razem " w Krakowie. Uczniowie zajęli następujące miejsca:

- P. Łabuńka 2 miejsce bieg na 100gr starsza, 4 miejsce skok w dal gr starsza ( do brązowego medalu 3 cm)

J. Sławek 3 miejsce rzut dyskiem gr starsza, 4 miejsce pchniecie kula

• Lubuskie Regaty Kajakowe

23.05.2022

18 maja zawodnicy Klubu ,,Olimp” wzięli udział w Lubuskich Regatach Kajakowych Olimpiad Specjalnych w Nowej Soli i wywalczyli następujące miejsca:

w kategorii KT-1 na dystansie 200m:

Piotr Gronowicz - I miejsce;

Tomasz Kosiorek- II miejsce;

Stanisław Kosiorek- I miejsce;

Gracjan Naumowicz- II miejsce;

• Nagrody rozdane

23.05.2022

W poprzednim tygodniu udało nam się rozdać nagrody i dyplomy za konkurs "Kodeks patrioty" oraz "Świat widziany na niebiesko". Jedna z nagród została także wysłana pocztą dla uczennicy z OREW Gorzów Wlkp. Oto niektórzy z laureatów.

Jeszcze raz gratulujemy!

• Podsumowanie konkursu plastycznego

06.05.2022

W Naszym Ośrodku odbył się konkurs plastyczny pt. "Czysty, bezpieczny i wesoły chodzę do szkoły", w ramach prowadzonego Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Wszawicy.

Oto wyniki:

1miejsce- Bartłomiej Krzyżaniak i Klaudia Budziszewska

2 miejsce - Oskar Kłysz

3 miejsce- Łukasz Marciniak.

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie oraz nauczycielom zaangażowanym w konkurs.

• Dzień Godności

05.05.2022

5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Święto zostało zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. ubiegłego wieku.

Celem obchodów tego Dnia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy i wyzwania, z którymi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

• Święta Majowe

29.04.2022

Przed nami Święta Majowe. Nie zapomnijmy w tym czasie pokazać, że jesteśmy prawdziwymi patriotami. Wywieśmy flagę.

Symbolami narodowymi Rzeczypospolitej Polskiej są:

godło – Orzeł Biały w złotej koronie na czerwonym tle

flaga - barwy biało-czerwone

hymn – Mazurek Dąbrowskiego.

Zapisy na temat symboli znajdują się w Konstytucji RP oraz Ustawie o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych.

• Lider Klasy

28.04.2022

Przypominamy o konkursie na Lidera Klasy, który jest organizowany już po raz drugi i trwa cały rok szkolny.

Pomysłodawcą oraz fundatorem nagród w konkursie jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski.

Każdy wychowawca klasy, w porozumieniu z innymi nauczycielami wybierze w maju tzw. "Lidera Klasy". Jest to nagroda dla ucznia pozytywnie wyróżniającego się w roku szkolnym 2021/2022. Kryteria wyboru są dowolne i mają wskazać ucznia, który jest wzorem do naśladowania dla innych. Przyznanie nagród odbędzie się podczas tegorocznych obchodów Dnia Dziecka.

• Dzień Ziemi

22.04.2022

Dziś 22 Kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Nasi uczniowie wiedzą, że Ziemia to nasz dom, a na ochronie środowiska, każdy tylko zyska.

Czwartek 29.09.2022