• Akcja - "Sprzątanie świata"

     • We wrześniu każda klasa miała do wykonania zadania - zbiórkę śmieci w ramach akcji "Sprzątanie świata" oraz celebrowanie tzw. "Dnia Chłopaka". Klasa 1-2 SP (wych. A. Gierłowska) wykonała wzorowo te dwa zadania. Śmieci na boiskach szkolnych było naprawdę sporo! Z okazji Dnia Chłopaka chłopcy z tej klasy otrzymali dyplomy, upominki oraz moc życzeń od swoich koleżanek.

     • Igrzyska Bez Barier

     • W dniach 24-26 września nasi uczniowie: Weronika Więcławska, Oliwia Więcławska, Kacper Kosiorek, Wojciech Holland, Radosław Kwiatkowski, Paweł Gołębiewski wraz z opiekunami p. Katarzyną Halasz i p. Dariuszem Kamzelskim spędzili aktywnie czas w Warszawie. Nasi zawodnicy wzięli udział w nowym projekcie pod nazwą ,,Igrzyska bez barier” realizowanym przez Akademicki Związek Sportowy, gdzie na obiektach AWF w Warszawie pokazywali swoje umiejętności sportowe podczas ogólnopolskich zawodów dla dzieci z niepełnosprawnościami. Trzydniowe zawody obejmowały rywalizację w trzech dyscyplinach sportowych: lekkoatletyce, tenisie stołowym i bocci. Głównym celem Igrzysk było zachęcenie uczniów do wznowienia aktywności sportowej po długiej pandemicznej przerwie oraz integracja. Impreza była realizowana podczas Europejskiego Tygodnia Sportu. Serdecznie dziękujemy organizatorom, a w szczególności p. Marcie Daleckiej, wiceprezes Zarządu Głównego AZS ds. sportu osób z niepełnosprawnościami za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie i organizację tak dużej, cudownej imprezy sportowej, w której udział wzięło 120 zawodników. Warto dodać, że nasi zawodnicy zostali udekorowani przez dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego w pchnięciu kulą p. Tomasza Majewskiego. Dziękujemy p. Jackowi Kielarowi prezesowi Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski za wsparcie finansowe naszej podróży.

     • Lubuski Mityng Lekkoatletyczny

     • 22 WRZEŚNIA 2021 r. ZAWODNICY KLUBU ,,OLIMP” UCZESTNICZYLI W LUBUSKIM MITYNGU LEKKOATLETYCZNYM I LUBUSKIM MITYNGU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH OLIMPIAD SPECJALNYCH. NASI UCZNIOWIE ZAJĘLI NASTĘPUJĄCE MIEJSCA:

      WOJCIECH HOLLAND

      • BIEG NA 200m -II MIEJSCE;
      • RZUT OSZCZEPEM - I MIEJSCE.

      OLIWIA WIĘCŁAWSKA

      • BIEG 200m – IV MIEJSCE;
      • RZUT OSZCZEPEM- III MIEJSCE.

      RADOSŁAW KWIATKOWSKI

      • BIEG 200m- I MIEJSCE;
      • RZUT OSZCZEPEM- II MIEJSCE.

      TOMASZ KOSIOREK

      • BIEG 800m -I miejsce;
      • RZUT OSZCZEPEM- III MIEJSCE

      Ogromne gratulacje dla naszych uczniów.

      Trenerami zawodników są p. Katarzyna Halasz i p. Dariusz Kamzelski.

      Zdjęcia: p. Wojciech Olejarz.

     • XVIII Powiatowa Olimpiada dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych

     • Dnia 18 września 2021r. w Drezdenku odbyła się XVIII POWIATOWA OLIMPIADA DZIECI, MŁODZIEŻY I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Rywalizowali oni w różnych konkurencjach sprawnościowych oraz rozgrywali mecze piłki nożnej. Po emocjonujących spotkaniach drużyna SOSW 1 zajęła III miejsce, a drużyna SOSW 2 II miejsce. Na zakończenie zmagań sportowych wszyscy uczestnicy udekorowani zostali medalami oraz otrzymali upominki. Skład naszej szczęśliwe drużyny to: Oliwia Więcławska, Weronika Więcławska, Paweł Gołębiewski, Wojciech Holland, Miłosz Laskowski, Marta Kondracka, Martyna Pieluszczak i Wiktor Florjański. Opiekunem drużyny był p. Darek Kamzelski.

     • Projekty edukacyjne

     • Klasa 1a i 3c SP ZET zaczyna nowy rok szkolny z nowymi zadaniami i z dużą motywacją do pracy. W tym roku uczniowie tej klasy pod okiem Pani Moniki Kowal wezmą udział w 3 projektach edukacyjnych :

      1. Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "EMOCJA" edycja 4.

      2. Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

      3. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Z DARAMI NATURY ŚWIAT NIE JEST PONURY! "

     • XV Lubuski turniej badmintona Olimpiad Specjalnych

     • 15 września 2021r., Klub ,,Olimp” Strzelce Kraj.-Olimpiady Specjalne Polska Lubuskie działający prężnie przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka wraz z dyrekcją Panią Zofią Dajczak był organizatorem XV Lubuskiego Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Strzelecko – Drezdeneckiego Bogusława Kierusa oraz Burmistrza Strzelec Krajeńskich Mateusza Federa. W zawodach udział wzięli reprezentanci ośrodków z Lubska, Nowej Soli, Strzelec Krajeńskich, Sulechowa, Szprotawy, Żar, Żagania. Na ceremonii otwarcia zaszczycili nas swoją obecnością Paweł Antczak Wicestarosta, Mateusz Feder Burmistrz Strzelec Krajeńskich, Mariusz Kubicki Dyrektor Olimpiad Specjalnych Lubuskie oraz jeden ze sponsorów Jakub Mańdzij.

      Po części oficjalnej zaczęliśmy rozgrywki. Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: Wojciech Holland -I miejsce; Tomasz Kosiorek- I miejsce; Katarzyna Szutkowska-I miejsce; Klaudia Gryczka- II miejsce; Piotr Gronowicz-III miejsce. Zarząd Klubu ,,Olimp" p. Katarzyna Halasz i p. Dariusz Kamzelski serdecznie dziękują za pomoc w przygotowaniu imprezy p. Wiolettcie Burdziak dyrektorce Liceum Ogólnokształcącego im. Macieja Rataja w Strzelcach Krajeńskich, sędziom p. Władysławowi Kramowi, Jarosławowi Wali, koleżankom i kolegom z SOSW, wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego im. Macieja Rataja w Strzelcach Kraj., a także sponsorom, dzięki którym impreza była zorganizowana na wysokim poziomie, a zawodnicy otrzymali piękne nagrody. Nasi sponsorzy: p. Mateusz Feder, p. Bogusław Kierus, p. Mariusz Kubicki, p. Jakub Mańdzij, p. Mariusz Ryś, p. Izabela Szczepaniak -Herbet, p. Grzegorz Chmiel, p. Andrzej Przybył, p. Ryszard Świerkowski, p. Zbigniew Bortnowski, p. Ewelina Roćko, p. Sławomir Lubieniecki.

      Zdjęcia: Wojciech Olejarz i Patryk Bagiński. 

     • Kodowanie na dywanie

     • Na początku września uczniowie klasy I-II SP przystąpili do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Uczymy dzieci programować" metodą "Kodowanie na dywanie". Pod okiem wychowawczyni Pani Agnieszki Gierłowskiej zrealizowali zadanie z pierwszego scenariusza z elementami kodowania pt. "Miło Was widzieć - wracamy do szkoły". Kodowanie na dywanie, to pomysł na zajęcia, które wspierają holistyczny rozwój dziecka. Na zajęciach prowadzonych według scenariuszy autorki Pani Anny Świć dzieci w wieku wczesnoszkolnym rozwijać będą uniwersalne kompetencje takie jak logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • "Pierwszy dzwonek"

      1 września był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2021/2022. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem Pani Dyrektor Zofii Dajczak oraz Pana Starosty Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego Pana Bogusława Kierusa. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych, którzy przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. 

      W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom,  nauczycielom i rodzicom.

    • Rozpoczęcie roku szkolnego
     • Rozpoczęcie roku szkolnego

     • W środę 1 września 2021 o godzinie 9:00 rozpoczynamy nowy rok szkolny. Nadal z zachowaniem sanitarnych obostrzeń, ale - i to najważniejsze - stacjonarnie. Mamy nadzieję, że ten rok będzie inny niż poprzedni i będziemy mogli uczyć się i pracować w szkolnych salach. 

      W sekcji "Rodzice i uczniowie" w zakładce "Plan lekcji" znajdziecie już aktualny plan lekcji dla wszystkich klas.

    • Nauczanie zdalne przedłużone
     • Nauczanie zdalne przedłużone

     • Informujemy, że nauczanie zdalne w SOSW w Strzelcach Krajeńskich zostało przedłużone na okres od 19 do 25 kwietnia 2021. 

      Do stacjonarnej formy nauczania wracamy od poniedziałku 26 kwietnia 2021 roku.

    • Przedłużenie nauczania zdalnego
     • Przedłużenie nauczania zdalnego

     • W związku z przedłużeniem obowiązujących ograniczeń, nauka w SOSW w okresie od 12 do 18 kwietnia 2021 roku będzie prowadzona nadal w trybie zdalnym. Dotyczy to wszystkich klas we wszystkich typach szkół. 

    • Zmiany w organizacji nauczania w SOSW
     • Zmiany w organizacji nauczania w SOSW

     • Drodzy uczniowie i rodzice!

      Informujemy, że w związku z wprowadzonymi na terenie całego kraju ograniczeniami związanymi z rozwojem pandemii, wprowadzone zostają zmiany organizacji nauczania w naszym Ośrodku.

      Od poniedziałku 22 marca 2021 roku do piątku 9 kwietnia 2021 roku zajęcia edukacyjne prowadzone będą w trybie zdalnym. 

      Tryb pracy zdalnej wprowadzony jest dla:

      - wszystkich klas szkoły podstawowej - klasy od pierwszej do ósmej,

      - wszystkich klas szkoły branżowej - klasy od pierwszej do trzeciej, tryb zdalny dotyczy również zajęć praktycznych,

      - wszystkich klas szkoły przysposabiającej do pracy - klasy od pierwszej do trzeciej,

      Przedszkole w okresie 22 marca 2021 roku do 9 kwietnia 2021 roku będzie pracować w trybie stacjonarnym i będzie zapewniać opiekę dzieciom tak, jak do tej pory.

     • Organizacja pracy Ośrodka

     • Informujemy, że we wszystkich typach szkół w Ośrodku w okresie od 30 listopada do 22 grudnia 2020 roku nauka odbywać się będzie w systemie zdalnym.

      Ferie zimowe rozpoczynają się tuż po przerwie świątecznej i trwają od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 roku.

      Mamy nadzieję, że od 18 stycznia 2021 roku będziemy mogli wrócić do pracy w trybie stacjonarnym.

     • Nauka zdalna

     • Informujemy, że wszystkie klasy szkoły podstawowej, szkoły branżowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy w Ośrodku w okresie od 9 listopada 2020 roku do 29 listopada 2020 roku będą miały zajęcia w formie zdalnej.

      Świetlica w Ośrodku będzie dostępna w godzinach od 8:00 do 15:00.

      O wszelkich zmianach dotyczących prowadzenia zajęć w Ośrodku będziemy informować na bieżąco.

     • Zajęcia w okresie 2-8 listopada 2020

     • Informujemy, że zajęcia w Ośrodku w okresie 2-8 listopada 2020 roku odbywają się w następujący sposób:

       

      1. Przedszkole, klasy I-III szkoły podstawowej oraz wychowankowie pozostający w grupach wychowawczych mają zajęcia stacjonarne w szkole, zgodnie z planem lekcji.

      2. Klasy IV-VIII szkoły podstawowej, klasy szkoły branżowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy mają zajęcia w trybie zdalnym, z wykorzystaniem narzędzi i na zasadach takich, jak w okresie wiosennym.

      3. Zajęcia praktyczne w szkole branżowej prowadzone są w trybie stacjonarnym zgodnie z planem lekcji.

      4. Posiłki dla uczniów korzystających z wyżywienia oraz wychowanków, którzy pozostają w grupach wychowawczych wydawane będą na stołówce zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.

       

      Informacje co do sposobu pracy Ośrodka w kolejnych okresach będą podawane na bieżąco.

     • Zajęcia w Ośrodku od 26 października 2020 - stacjonarnie.

     • Informujemy, że zajęcia w naszym Ośrodku dla wszystkich klas szkoły podstawowej, szkoły branżowej, szkoły przysposabiającej do pracy oraz przedszkola w tygodniu od 26 października 2020 roku do 30 października 2020 roku będą odbywać się tak, jak do tej pory, czyli stacjonarnie w szkole.

      Decyzje dotyczące sposobu prowadzenia zajęć w terminie późniejszym będą podejmowane na bieżąco.

     • Zaproszenie

     • UWAGA!!!
      Msza Święta odbędzie się w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej, ul. Chrobrego 15

     • KONSULTACJE dla uczniów

     • W najbliższym czasie, zgodnie z informacjami podanymi przez Ministra Edukacji Narodowej, w Ośrodku prowadzone będą konsultacje dla uczniów.

      Od 25 maja 2020r. do 7 czerwca 2020r. prowadzone będą konsultacje dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

      Konsultacje będą odbywać się w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach od 800 do 1100.

      Od 1 czerwca 2020r. do 7 czerwca 2020r. prowadzone będą konsultacje dla uczniów wszystkich klas ze wszystkich przedmiotów.

      Konsultacje będą odbywać się w godzinach od 800 do 1100.

      Ważne informacje. 

      1. Konsultacje prowadzone będą dla uczniów, którzy będą chcieli skorzystać z takiej formy.
      2. Chęć skorzystania z konsultacji musi być wcześniej zgłoszona telefonicznie do sekretariatu Ośrodka (tel. 95 763 11 05) przez rodzica (prawnego opiekuna) lub pełnoletniego ucznia.
      3. Zgłaszając chęć udziału w konsultacjach należy podać imię i nazwisko ucznia, klasę i typ szkoły, miejsce zamieszkania ucznia oraz informację jakiego przedmiotu mają dotyczyć konsultacje.

      Wymiar godzin konsultacji oraz ich termin będzie ustalany na podstawie zgłoszeń oraz dostosowany do potrzeb ucznia.

      Wytyczne epidemiczne dyrektora SOSW.

      Konsultacje dla uczniów odbywać się będą zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020r.:

      • konsultacje odbywać się będą z jednym nauczycielem,
      • przestrzeń dla ucznia i opiekuna nie może być mniejsza niż 4 m2 na każdego uczestnika zajęć,
      • z sali zajęć zostaną usunięte pluszowe zabawki, wykładziny oraz wszystkie przedmioty, których nie można uprać lub dezynfekować,
      • wyposażenie sali w pomoce dydaktyczne zostanie ograniczone do minimum,
      • uczniowie będą pracowali na zdezynfekowanych zestawach poocy dydaktycznych tak, aby każdy uczeń korzystał w danym dniu z innych pomocy dydaktycznych,
      • sala zajęć będzie wietrzona,
      • uczniowie nie będą mieli możliwości kontaktu między sobą,
      • nauczyciele, osoby wspierające nauczycieli będą zachowywali dystans społeczny między sobą w każdej przestrzeni, wynoszący minimum 1,5 m,
      • rodzice i opiekunowie prawni przyprowadzający i odbierający dzieci muszą zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników Ośrodka jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 2 m,
      • rodzice i opiekunowie prawni mogą wchodzić jedynie do przedsionka Ośrodka, gdzie dziecko zostanie odebrane przez nauczyciela,
      • rodzic w trakcie odbywania konsultacji nie ma możliwości przebywania na terenie Ośrodka,
      • na konsultacje w Ośrodku może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych (przypadki przyprowadzania dzieci chorych będą zgłaszane do instytucji opieki jako przejaw zaniedbania),
      • dziecku przed wejściem na zajęcia, w obecności rodzica, zostanie zmierzona temperatura,
      • dzieci do Ośrodka muszą być przyprowadzane i odbierane przez osoby zdrowe,
      • jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych, nie wolno przyprowadzać dziecka do Ośrodka,
      • o nieobecności zgłoszonego na konsultacje dziecka rodzic lub opiekun prawny informuje telefonicznie szkołę,
      • uczeń przez wejściem na korytarz szkolny ma obowiązek dezynfekcji rąk oraz zakrycia ust i nosa,
      • nauczyciel w trakcie zajęć ma możliwość korzystania ze środków ochrony osobistej - rękawiczki, maseczki na usta i nos, przyłbica,
      • każdorazowo po konsultacjach z uczniami sala zajęć zostanie wywietrzona, a ławki i pomoce dydaktyczne zdezyfekowane,
      • w przypadku stwierdzenia podejrzenia zarażenia się wirusem przez uczestnika zajęć, niezwłocznie będą podjęte kroki mające na celu odizolowanie w odrębnym pomieszczeniu tej osoby oraz innych osób przebywająch w placówce. Następnie rodzina bądź osoby wskazane do kontaktu zostanie zawiadomiona o zaistniałej sytuacji oraz poinformowana zostanie powiatowa/wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna, w celu uzyskania decyzji, co do dalszego postępowania, zgodnie z procedurą ogólną.
      • pracownicy są poinformowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr. 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem,
      • w przyapdku wystąpienia u nauczyciela wykonującego swoje zadania na stanowisku pracy niepokojących objawów, sugerujących zakażenie koronawirusem, nauczyciel będzie niezwłocznie odsunięty od pracy i odesłany transportem indywidualnym do domu (transport własny lub sanitarny). W takim przypadku wstrzymane zostanie przyjmowanie dzieci oraz powiadomiona właściwa stacja sanitarno-epidemiologiczna, a nauczyciel powinien stosować się ściśle do otrzymywanych instrukcji i poleceń,
      • pracownik oczekuje na transport w wyznaczonym pomieszczeniu, w którym możliwe jest czasowe odizolowanie go od innych osób,
      • w opisanym wyżej przypadku zostanie ustalony obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik. Miejsca pobytu pracownika zostaną zdezynfekowanie zgodnie z procedurami stacji sanitarno-epidemioloticznej.

      Więcej informacji dla nauczycieli dostępne po zalogowaniu w sekcji "Nowe informacje".

     • Przedłużone zawieszenie zajęć, egzaminy

     • Zgodnie z informacją podaną przez Ministra Edukacji Narodowej, zawieszenie funkcjonowania szkół w formie stacjonarnej zostało przedłużone do 24 maja 2020 roku. W związku z tym przedłużamy również obecną, zdalną formę nauczania. Zapraszamy do dalszego korzystania z materiałów publikowanych przez nauczycieli na stronie internetowej szkoły.

      Minister Edukacji Narodowej przedstawił również planowane terminy egzaminów.

      Egzamin dla uczniów klasy VIII szkoły podstawowej planowany jest na 16-18 czerwca 2020r.

      Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe dla absolwentów szkoły branżowej odbędą się w okresie od 22 czerwca do 9 lipca 2020 roku.

      Więcej informacji na stronach:

     • Kontynuacja nauczania zdalnego

     • W związku z decyzją o przedłużeniu okresu zawieszenia działalności stacjonarnej w szkołach, przedłużony został okres kształcenia na odległość. Ta forma nauczania będzie trwała do 26 kwietnia 2020r.